Prehra na úvod

Publikované: 18. január 2016 - 20:01
Jablonec vyhral o jeden gól.

DAC odohralo prvý prípravný zápas tohto roka, v ktorom podľahlo českému prvoligistovi FK Jablonec 0:1. O víťazstve domácich rozhodol gól Bredu zo záveru prvého polčasu.

DAC je od piatka na sústredení v Jablonci nad Nisou, kde dnes odohral prvé prípravné stretnutie roka 2016. Tréner Marić v ňom dal šancu celému kádru, chýbali len chorý Davis, zranení Štepanovský so Strakom a tretí brankár Slávik.

Diváci videli v mrazivom jabloneckom podvečere svižný futbal, ale len jediný gól. Dosiahol ho domáci Breda, ktorý v 37. minúte zakončil rýchly protiútok strelou do odkrytej brány.

Mužstvo sa zo severu Čiech vracia v stredu po doobedňajšom tréningu. Ďalší prípravný zápas je na programe v sobotu 23. januára o 11.00 hod, na umelom ihrisku za štadiónom na seba narazia DAC A a DAC B.

Gól: 37. Breda

DAC, I. polčas: Tujvel - Staerck, Michalík, Kwin, Brašeň - Sarr, Asanović, Simon, Stephens - Kelez, Kollár. II. polčas: Milošovič - Staerck, Pagáč, Ljubičić, Simon (75. Trajcsik) - Gagnon, Ľupták, Horváth, Pačinda - Szarka, Mészáros. Tréner: Tomislav Marić.

FK Jablonec, I. polčas: Bárta - Rys, Beneš, Kubista, Hanousek - Hübschman, Greguš - Masopust, Trávník, Breda - Tecl. II. polčas: Bárta - Kysela, Pernica, Lischka - Rossi, Pospíšil - Karavaev, Mihálik, Hanousek - Doležal, Wágner. Tréner Zdenko Frťala.