Prešov - DAC 0:0

Publikované: 2. december 2017 - 16:45
Aj do tretice bezgólová remíza. Ani súboj v mrazivom počasí na východe Slovenska nepriniesol po deväťdesiatminútovom boji presný zásah. Proti desiatemu celku sme boli lepší, no na plný bodový zisk to nestačilo. Päťdesiatku zmrznutých fanúšikov tak víťazstvo nezahrialo.

Po remízovom stretnutí doma s Nitrou spravil Marco Rossi dve zmeny v zostave. Na lavičku poslal Simona s Divkovićom a na ich miesta nastúpili Aluku s Mervóm. Do stretnutia vstúpili obidve mužstvá s aktívnou hrou, avšak prvá vážnejšia príležitosť prišla až v deviatej minúte, kedy Petko len tesne nedoklepol Miliutinov pas pred Maceja. V sedemnástej minúte sa akcia zopakovala aj na druhej strane, Kalmárov naservírovaný center nedobehol Živković asi o krok. V 21. minúte sa Ljubičić dostal k odrazenej lopte, vystrelil síce pod brvno, avšak slabší pokus Slančík pokryl. O tri minúty neskôr ušiel Petko brániacemu Davisovi, so strelou spred pokutového územia len tesne minul pravú žrď. V 28. minúte dostal Pačinda dobrý pas do šestnástky, z výhodnej pozície aj zakončil, avšak len do bočnej siete. V 34. minúte sa Vida šikovne zbavil obrancu, našiel si palebnú pozíciu, vyslal umiestnenú strelu, avšak jeho pokus Slančík vytlačil na roh. V závere polčasu sa k strele dostali Ljubičić a po ňom aj Kalmár, smer mali tieto pokusy dobrý, ale neboli dostatočne dôrazné. V polčase chudobnejšom na gólové príležitosti sme sa tak rozlúčili s bezgólovou remízou.

Druhý polčas odštartoval bez zmien na oboch stranách. V 50. minúte zakončil Ljubičić na dvakrát, keď pri druhom pokuse z otočky tesne minul pravú žrď. V 58. minúte sa po pase z pravého krídla neporozumeli v dobrej pozícii Pačinda s Mervóm, získali sme tak len roh. V 63. minúte sme zahrali roh priamo pod brvno, odkiaľ loptu Slančík len vyboxoval pred seba rovno na Kalmárovu hlavu, tesne nad! O štyri minúty sa do samostatného nájazdu dostal Streňo, po vybehnutí Maceja však loptu zo stopercentnej pozície poslal na hornú sieť. V 74. minúte vyskočil v pokutovom území poriadne vysoko Wiezik, hlavičkovať však v dobrej pozícii nedokázal presne. O štyri minúty neskôr sa Živković a neskôr aj Ashiru ocitli v dobrej pozícii, no v oboch prípadoch skončili na zemi, reklamovaný penaltový faul neuspel. V 87. minúte doletela lopta z rohového kopu na Madukovu hlavu, ten v tutovke bránu netrafil. Pačinda mohol v nadstavenom čase skórovať hneď dvakrát, v oboch prípadoch však bol v poslednej chvíli zablokovaný. Dvestosedemnásť divákov, čo je mimochodom najnižšia návšteva na zápase DAC-u v prvoligovej histórii, sa tak gólu nedočkalo.

Siedma remíza v ročníku pre nás znamená zotrvanie na piatej priečke. Ďakujeme našim fantastickým fanúšikom, že aj napriek obrovskému mrazu za nami stáli vytrvalo aj dnes v parádnom počte 49 žlto-modrých. Rok 2017 sme teda na ihriskách súperov uzavreli. O týždeň v sobotu 9. decembra o 14:00 nás však čaká celková rozlúčka s rokom 2017, posledné kolo jesennej časti, v ktorom privítame na našom trávniku Zlaté Moravce - Vráble.

Marco Rossi, DAC: „Myslím si, že v tomto stretnutí sme si zaslúžili vyhrať. Snažili sme sa hrať od prvej po poslednú minútu. Prešov hral len to, na čo má. Chýbalo nám ľahšie riešenie situácii pri šanciach. Každý videl, že nám niečo chýbalo v záverečnej fáze. Pri jednej príležitosti to vyzeralo, že mala byť jasná penalta, kým pri ďalšej šanci mala byť na päťdesiat percent. Proti Prešovu sme stratili štyri body. Doma nebol uznaný regulérny gól a penalta, kým tentoraz opäť penalta.“

Sergii Kovalets, Prešov: „Dnes sme mohli vidieť dobrý zápas pre fanúšikov. Mali sme kvalitného súpera, ktorý chcel zvíťaziť, avšak rovnaký cieľ sme mali aj my. Mali sme tri, či štyri príležitosti na skórovanie. Maduka z rohu nedokázal z troch metrov prekonať Maceja. Šance na gól mal aj súper, avšak takéto stretnutia sa musíme naučiť vyhrávať. Hráči dnes veľmi chceli bodovať, no troška sme boli pri lopte nervózni. Do budúcna v tomto smere budeme musieť zapracovať.“

1. FC TATRAN PREŠOV - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:0