Nachádzate sa tu

Prešovčania sa poďakovali Dunajskej Strede

Toto ste už čítali?

Publikované: 2020, február 5 - 10:28 | Správy
6. decembra minulý rok došlo v Prešove na Mukačevskej ulici v 12-poschodovom obytnom dome k výbuchu plynu. Pri nehode prišlo o život sedem osôb, jedna osoba sa nenašla ani počas búracích prác.
Prešovčania sa poďakovali Dunajskej Strede

Predstavenstvo mesta Dunajská Streda sa na svojom mimoriadnom zasadnutí 19. decembra minulého roka na podnet primátora dr. Zoltána Hájosa uznieslo, že – vyjmúc z rozpočtu na rok 2019 – poskytne peňažnú výpomoc prešovským a kolíňanským obetiam a ich rodinným príslušníkom.

„Vyjadrujeme svoju spolupatričnosť pozostalým tých, ktorí zahynuli 13. novembra pri tragickej autobusovej nehode a pri výbuchu plynu 6. decembra v Prešove. Preto sa samospráva mesta Dunajská Streda rozhodla poskytnúť 5000 eur Prešovčanom, kde samospráva pre nich zabezpečuje nový začiatok, a 1000 eur poskytneme aj Kolíňanom” - povedal na poslednom minuloročnom zasadaní Zoltán Hájos.

V uplynulých dňoch v tejto súvislosti Zoltán Hájos dostal list od primátorky Prešova Andrei Turčanovej, ktorá v mene svojom a v mene dotknutých prešovských obyvateľov poďakovala za pomoc, solidaritu a spolupatričnosť, ktoré v tomto pre nich tak ťažkom období  prejavila samospráva mesta Dunajská Streda.

„Z celého srdca ďakujem za peňažnú výpomoc. Som presvedčená, že aj vďaka Vašej pomoci sa tragédiou dotknutým obyvateľom nášho mesta uľahčí začiatok nového života“ - píše  sa v liste.