Back to top

Príďte darovať krv v žltom! Lebo aj v žltej je dosť červenej!

Publikované: 15. apríl 2021 - 13:13
Nemocnice siete Svet zdravia by chceli vniesť na svoje transfúzky trocha slnka, jarnej nálady a optimizmu. Jednoducho trocha žltej. Preto tu majú pre darcov krvi aprílovú výzvu:
Príďte darovať krv v žltom! Lebo aj v žltej je dosť červenej!

Stačí, ak si darcovia oblečú žlté tričko či ponožky, nasadia žltú šiltovku, vezmú žltú kabelku alebo kravatu či budú mať aspoň žlté sponky vo vlasoch.

Navyše, ak prídu darovať krv v žltom, odmena ich neminie. Domov si odnesú žlté slnečné okuliare s UV filtrom alebo respirátor so sloganom kampane.

Kedy organizujeme žltý apríl na transfúzkach? Akcia v Nemocnici Svet zdravia Dunajská Streda beží od 21. do 30. apríla 2021.

 Vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu je vhodné sa vopred telefonicky objednať na čísle 031/5571 256.

Odberové dni a časy HTO v dunajskostredskej nemocnici sú v utorok a v stredu od 7.00 do 11.00 h a v piatok od 7.00 do 10.00 h.

Vedeli ste, že farby majú vplyv na našu psychiku? Tým, že každá má svoju vibráciu, dokážeme si pomocou nich zlepšiť náladu, koncentráciu či dokonca dobiť energiu! Žltá je farbou slnka, vitality a chuti do života. Oživuje, aktivizuje a oslobodzuje pred strachom. Uchováva bdelosť a podporuje koncentráciu. Najviac ovplyvňuje dýchacie ústrojenstvo, napomáha pri liečení psychických neuróz, zvyšuje krvný tlak, rýchlosť dýchania a zrýchľuje pulz. A má priaznivý vplyv na nervový systém.

Svet zdravia

Toto ste už čítali?

Cookies