Back to top

Prieskum: Väčšina Slovákov nesúhlasí, aby sa nezaočkovaní podieľali na nákladoch na liečbu

Publikované: 7. február 2022 - 9:05
Výsledky vyplývajú z prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza.
Prieskum: Väčšina Slovákov nesúhlasí, aby sa nezaočkovaní podieľali na nákladoch na liečbu

Jednou z hlavných tém v spoločnosti je stále očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Susedné Rakúsko je prvou krajinou v rámci Európskej únie, ktorá zaviedla všeobecnú očkovaciu povinnosť. Vzťahovať sa bude na všetkých dospelých obyvateľov krajiny. Chcú tak chrániť svojich občanov a tiež odľahčiť zdravotníctvo.

Na Slovensku máme v súčasnosti viac ako 50 percent zaočkovaných obyvateľov. V nemocniciach končia väčšinou nezaočkovaní alebo len čiastočne zaočkovaní ľudia, tvoria 75 percent všetkých hospitalizovaných. Anketári sa preto pýtali občanov na ich názor na podieľanie sa na nákladoch za liečbu pre nezaočkovaných ľudí.

„Súhlasíte alebo nesúhlasíte s tým, aby sa ľudia, ktorí sa bez závažného zdravotného dôvodu nedajú zaočkovať proti ochoreniu COVID 19, podieľali na nákladoch na liečbu, ak ju budú kvôli tomuto ochoreniu potrebovať (napr. hospitalizácia v nemocnici)?“ znela otázka v prieskume pre TV Markíza, ktorú robila agentúra Focus.

Prieskumu sa zúčastnilo 1017 respondentov. Väčšina opýtaných rozhodne nesúhlasí alebo skôr nesúhlasí, aby sa nezaočkovaní podieľali na nákladoch na liečbu - 66,5 percent. Naopak 31,1 percent opýtaných rozhodne súhlasí alebo skôr súhlasí. Iba 2,4 percent ľudí sa k otázke nevyjadrilo.

Zdroj: ma7.sk/noviny.sk

Toto ste už čítali?

Cookies