Back to top

Primár ortopédie v dunajskostredskej nemocnici bojuje o titul TOP lekár

Publikované: 16. júl 2021 - 12:32
Primár ortopedického oddelenia v Nemocnici Svet zdravia Dunajská Streda MUDr. Jozef Almási bojuje v ankete o titul TOP lekár na Slovensku v kategórii Ortopédia.
Primár ortopédie v dunajskostredskej nemocnici bojuje o titul TOP lekár

Odborný týždenník Zdravotnícke noviny aj tento rok vyhlásil anketu TOP lekári na Slovensku vo viacerých kategóriách.

Sieť nemocníc a polikliník ProCare a Svet zdravia do ankety prihlásila svojich deviatich výborných špecialistov. Jedným z nich je aj MUDr. Almási.

Hlasovane prebieha do 25. júla na webe Zdravotníckych novín https://mediweb.hnonline.sk/top-lekari/4709828-top-lekari-2021

(Za primára Almásiho možno zahlasovať na linku https://forms.hnonline.sk/iframe/073c2cd7-7e02-4391-be45-4fb85fe078ad).

Jozef Almási chcel byť vždy lekárom. Keďže jeho otec je strojný inžinier a on tak odmalička vyrastal v technickom prostredí, aj vďaka tejto atmosfére ho to nakoniec zavialo na ortopédiu. Pôsobil najskôr v Bratislave, potom v maďarskom Győri, absolvoval množstvo zahraničných školení, urobil si špecializáciu a následne obhájil titul PhD. Mal vtedy len 32 rokov a jeho práca  v oblasti tkanivového bankovníctva bola prínosom pre celosvetovú vedu.  

V januári roku 2013 pristúpil na veľkú výzvu - viesť novootvorené ortopedické oddelenie vo svojom rodnom meste v Dunajskej Strede. Práve vďaka nemu dnes oddelenie napreduje a dokáže konkurovať veľkým klinikám. Almási hovorí, že od začiatku na pracovisku vsadili na kvalitu a multidisciplinárnu tímovú prácu a včlenenie nemocnice do siete Svet zdravia oddelenie podľa neho opäť výrazne profesionálne posunulo. Dnes prichádzajú do nemocnice v Dunajskej Strede ortopedickí pacienti z celého Slovenska, ale aj zo zahraničia. V Dunajskej Strede už operovali aj pacientov z Kanady, z juhoafrického Kapského mesta, z Ruska, ale aj z neďalekej Viedne. 

Primár Almási je hlavným lekárom siete nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare pre ortopédiu a traumatológiu. Aktuálne si dokončuje certifikáciu na robotickú ortopedickú operatívu a fascinuje ho využitie umelej inteligencie. Súčasne pôsobí na Anatomickom ústave LF UK v Bratislave ako odborný asistent a učí klinickú anatómiu. Pravidelne je pozývaný na ukážkové operácie najmä miniinvazívnych operácií  bedrového kĺbu po celom svete, najmä do Švajčiarska či Ruska, taktiež do predstavenstva na medzinárodných odborných podujatiach a školeniach. Veľmi si cení, že i vďaka tomu môže v prípade núdze hocikedy zdvihnúť telefón a požiadať o odbornú radu špecialistov od Kanady až po Rusko. 

Orthocentrum v Dunajskej Strede je tiež súčasťou medzinárodného programu Surgeon to Surgeon (S2S),  medzinárodnej platformy pre vzdelávanie lekárov. Almási na mesačnej báze vedie operačné kurzy pre skúsených operatérov, ktoré sú posledným krokom pred zavedením novej operačnej metódy alebo novej endoprotézy do praxe. 

Nemocnica ďakuje za podporu!

Toto ste už čítali?

Cookies