Back to top

Príprava od zajtra pokračuje v Chorvátsku

Publikované: 24. január 2023 - 18:17
Žlto-modrí v stredu poobede odcestujú na 11-dňové sústredenie do Umagu.
Príprava od zajtra pokračuje v Chorvátsku

V predošlých ôsmych rokoch až sedemkrát spestrilo zimnú prípravu našich futbalistov sústredenie v Turecku. Výnimkou bol len covidom poznačený úvod roka 2021. Letecký presun a krajinu polmesiaca tentoraz nahradí autobusová doprava a chorvátsky Umag.

Pre miesto tohtoročného zimného sústredenia si totiž klub vybral práve toto prístavné mesto na polostrove Istria, vzdialenom necelých 600 kilometrov od Dunajskej Stredy a takmer 300 od Záhrebu. Umag leží v najzápadnejšej časti Chorvátska a má zhruba 13-tisíc obyvateľov. Žlto-modrí tam pobudnú od stredy 25. januára do soboty 4. februára.

Mužstvo dnes trénovalo dvojfázovo, zajtra doobeda absolvuje ešte jeden tréning v domácich podmienkach a po spoločnom obede sa vyberie na sústredenie. „V Chorvátsku nás čaká väčšie zápasové zaťaženie, tri stretnutia v priebehu týždňa. Zámer bol naraziť na kvalitných súperov a hrať na dobrých plochách. To sú naše očakávania, veríme, že sa naplnia, pretože počasie je dnes už v celej Európe vrtkavé. Mužstvá, ktoré tam boli pred nami, si pochvaľovali slušné terény, tak verím, že to zažijeme aj my a absolvujeme kvalitné a zaujímavé konfrontácie s mužstvami, ktoré môžu hrať v lete európske poháre. Okrem hernej záťaže je, samozrejme, cieľom neustále budovanie tímu, nielen z technického a taktického pohľadu, ale aj hodnotového, aby sme boli naladení na jednu víziu a jeden cieľ. Teším sa na naše prvé spoločné sústredenie, môžeme ešte bližšie spoznať chlapcov. Okrem zápasovej záťaže pokračujeme aj v tréningovom procese, ale už so zameraním na detaily. Tieto procesy neustále pokračujú a pokračovať budú aj po sústredení. Chlapci už vedia, akým spôsobom trénujeme v súťažnom období, kde to tiež nie je len udržiavací režim, ale je to stále režim rozvíjajúci, zameraný na jednotlivca, na rozvoj formácií a tým pádom na rozvoj celého tímu,“ prezradil o svojich zámeroch tréner Adrian Guľa.

Kouč DAC-u plánuje zobrať na sústredenie 28 hráčov, ich menoslov však zatiaľ nie je definitívny. „Cestujeme autobusom, čo dáva výhodu, že môžeme čakať až do odchodu. Zajtra ráno ešte trénujeme v našich podmienkach a vieme reagovať aj na zdravotný stav hráčov. Na sústredenie chceme zobrať tých, ktorí sú stopercentne pripravení, a verím, že k dispozícií budú všetci, o ktorých máme záujem, aby s nami cestovali. Rozhodujeme sa ešte o troch-štyroch menách, uvažujeme, čo bude pre daných hráčov lepšie. Či ich zobrať s nami a držať ich v širšom kádri, alebo im umožniť, aby hrali prípravné zápasy a mali minutáž. Máme teda nejaké otázniky, ale buď dnes po druhom tréningu, alebo po zajtrajšom sfinalizujeme posledné voľné miesta. Káder je široký, napríklad aj dnes skúšame talentovaného útočníka Roberta Tarcsiho z U19-ky a tiež Riquelmeho zo Šamorína. Proces je stále otvorený, je to o pripravenosti hráčov, o tom, ako na seba upozorňujú v pozitívnom zmysle, ako pracujú v tréningoch a zápasoch.“

Dodajme, že spomenutý 20-ročný brazílsky defenzívny záložník Riquelme Rodrigues Mendes prišiel na Žitný ostrov koncom minulého týždňa z Corinthiansu a hneď sa pripojil k Šamorínu, za ktorý nastúpil v sobotňajšom prípravnom stretnutí proti Mosonmagyaróváru.

Okrem tréningov čakajú DAC v Chorvátsku nasledovné tri prípravné stretnutia:

28. januára 2023, 12.00 h: Ruch Ľvov - DAC 1904 - (Umag)
31. januára 2023, 12.00 h: NK Celje - DAC 1904 (Umag)
3. februára 2023, 15.00 h: FC Koper - DAC 1904 (Koper)

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies