Prípravné stretnutie: DAC 1904 - NK Osijek 3:2 (1:1)

Publikované: 19. júl 2024 - 8:32
V generálke pred štartom nového súťažného ročníka včera DAC v MOL Aréne privítal štvrtý tím chorvátskej ligy. V zaujímavom, päťgólovom zápase gólmi Redzica, Bernáta a Almásiho zvíťazili 3:2 žlto-modrí.

Týždeň pred prvým súťažným stretnutím sezóny 2024/25 absolvoval dnes DAC generálku, v ktorej čelil štvrtému tímu chorvátskej najvyššej súťaže. Pred súbojom s NK Osijek mal tréner Xisco Muňoz starosti najmä so zložením útoku, kde mu pre väčšie či menšie zranenia vypadli viacerí hráči, vrátane vlaňajšieho najlepšieho strelca mužstva Mateja Trusu.

Už v 7. minúte, z prvej vážnejšej akcie, sme išli do vedenia. Vitális svojou agresivitou získal v strede poľa loptu, vysunul Redzica, ktorý oklamal svojho obrancu a s prispením vzdialenejšej žrde otvoril skóre - 1:0. Onedlho sa Dolčekov pokus obtrel o brvno. Nasledovali chvíle súpera, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci zásah z 25. minúty. Miérez učebnicovou kolmicou našiel Matkovića a ten z prvej prekonal Popovića - 1:1.

Po obrátke nastrelil brvno aj hosťujúci Miérez, ale do vedenia išiel znova DAC. V 74. min Andzouanovu strelu brankár Čavlina vyrazil pred nabiehajúceho Bernáta a novic v našom drese nezaváhal - 2:1. Z vedenia sme sa však tešili len štyri minúty, pretože po chybe v našej šestnástke súper získal loptu a Pušić prestrelil húštinu tiel pred sebou - 2:2. Ani jedno mužstvo sa neuspokojilo s remízou, na väčšiu šancu sme si však museli počkať do záverečnej minúty. Hercov lob si Almási, tiesnený dvomi obrancami, prvým dotykom spracoval a druhým napálil do ľavého horného rohu - 3:2.

Najbližšie už pôjde do tuhého: budúci štvrtok, 25. júla o 18.30 h nastúpime v Azerbajdžane na úvodný duel 2. predkola Konferenčnej ligy UEFA proti PFC Zira. Hrá sa na štadióne Dalga Arena v Mardakane.

DAC 1904 - NK Osijek 3:2 (1:1)
MOL Aréna, štvrtok 18.7.2024, 18.00 h, slnečno, +31°C
Góly: 7. Redzic 1:0, 25. Matković 1:1, 74. Bernát 2:1, 78. Pušič 2:2, 90. Almási 3:2
Rozhodovali: Ruc - Pozor, Roszbeck, 1163 divákov
DAC: Popović - Yapi (46. Mendez), Csinger, Kacharaba, Brunetti, Andzouana - Vitális (72. Herc), Dimun (72. Bajo), Ramadan (72. Tuboly) - Dolček (76. Almási), Redzic (59. Bernát). Tréner: Xisco Muňoz.
Osijek: Čavlina - Guedes, Duarte, Jelenić, Jurišić (72. Cvijanović) - Soldo (72. Ademi), Nejašmić (79. Mikolčić), Pedro Lima (61. Jugović) - Pušić, Mierez (79. Bukvić), Matković (72. Omerović). Tréner: Federico Coppitelli.