Prípravné stretnutie: DAC 1904 - Paksi FC 1:3 (1:0)

Publikované: 1. júl 2022 - 6:51
V generálke pred štartom novej sezóny DAC si zmeral sily s maďarským prvoligovým Paksi FC. Po víťaznom prvom polčase v druhom inkasovali tri góly, z víťazstva sa teda tešil podstatne efektívnejší súper.

Týždeň pred prvým súťažným zápasom sezóny - úvodnom stretnutí 1. predkola EKL proti severoírskemu Cliftonville - absolvoval dnes DAC generálku. Súperom žlto-modrých bol Paksi FC, šieste mužstvo minulej sezóny maďarskej najvyššej súťaže a finalista tamojšieho pohára.

Tréner Adrian Guľa pre zranenie nemohol ani dnes počítať so šesticou Ricardo, Balić, Pinto, Bögi, Kalmár a Szendrei. Naopak, prvýkrát sme v drese DAC-u videli Miroslava Káčera, čerstvú posilu z Plzne.

Hralo sa v obrovskej horúčave a hneď v prvej minúte mohol hostí schladiť Krstović, ktorý po rohu Szánthóa nikým nekrytý hlavičkoval tesne vedľa. O pár minút potiahol kontru Blackman, jeho center do šestnástky si na dva razy spracoval Veselovský a nekompromisne prestrelil Rácza - 1:0. Ďalšie dve šance mal Szánthó, ktorý najskôr obišiel aj brankára, ale jeho strelu z uhla vykopol obranca z bránkovej čiary, a neskôr z priameho kopu poriadne natiahol brankára hostí. Ten predviedol najväčšiu parádu v 36. minúte, keď sa pred ním objavil Blackman. Paks v prvom dejstve zaznamenal jediný strelecký pokus, Kocsis však z priameho kopu výrazne prestrelil.

Prvých 45 minút prinieslo jasnú prevahu DAC-u a niekoľko veľkých šancí, v prestávke bol však témou číslo jeden Sainey Njieb a jeho zdravotný stav. Stredopoliar z Gambie sa v 41. minúte zvalil na zem, pričom nikto nebol v jeho okolí. Ako vysvitlo, vo veľkom teple skolaboval a stratil vedomie. Sanitka ho odviezla do nemocnice, kde jeho stav stabilizovali a nechali si ho na noc na pozorovanie. Prajeme mu skoré uzdravenie!

Na druhý polčas poslal tréner hostí kompletne čerstvú jedenástku a Paks začal s prevahou. Bödeho prvý pokus sme ešte dokázali zblokovať, ale o dve minúty už bolo vyrovnané. Dlhé vhadzovanie do nášho pokutového územia hostia dvakrát hlavou predĺžili a János Szabó v páde prestrelil Veszelinova - 1:1. Vzápätí sa v dvoch nádejných situáciách ocitol Krstović, ale gól padol na opačnej strane. Center zľava poslal v 73. minúte do siete Böde - 1:2. O šesť minút strieľal z hranice šestnástky voľný Rymarenko, volej mu však nesadol. 23-ročný krídelník bol v hlavnej úlohe aj o štyri minúty neskôr, lenže tentoraz na opačnej strane, kde mu loptu vypichol Bálint Szabó a po kľučke na brankára strelou do prázdnej bránky stanovil konečné skóre 1:3. Hostia počas 90 minút trafili do priestoru našej bránky trikrát a dosiahli tri góly. V závere sa ešte pýtala do siete strela Andzouanu a hlavička Balogha, dnes ale efektivita nehrala s nami.

O týždeň, vo štvrtok 7. júla o 20.30 h, pôjdeme už naostro: v MOL Aréne sa v 1. stretnutí 1. predkola EKL stretneme s Cliftonville FC.

DAC 1904 - Paksi FC 1:3 (1:0)
MOL Aréna, Dunajská Streda, štvrtok 30.6.2022, 17.30 h, slnečné počasie, teplo, +35°C
Góly: 7. Veselovský - 52. J. Szabó, 73. Windecker, 84. B. Szabó
Rozhodovali: Smolák - Pozor, Štofik, 1147 divákov
DAC: Veszelinov - Blackman (64. Rymarenko), Kružliak (K), Brunetti (64. Muhamedbegovic), Davis (83. Nicolaescu) - Veselovský (64. Balogh), Njie (44. Káčer), Dimun (64. Nebyla) - Szánthó (64. Hahn), Krstović (73. Andrezinho), Ciganiks (46. Andzouana). Tréner: Adrian Guľa.
Paks, I. polčas: Rácz - Vass, Kinyik, Szekszárdi, Debreceni - Gyurkits, R. Nagy, Kesztyűs - Sajbán, Varga, Kocsis. II. polčas: G. Nagy - Kovács, Lenzsér, Szélpál, J. Szabó - Papp, Windecker, Balogh - Haraszti, Böde, B. Szabó. Tréner: Róbert Waltner.