Prípravné stretnutie: Diósgyőri VTK - FC DAC 1904 2:1 (1:1)

Publikované: 1. september 2017 - 10:17
Reprezentačnú prestávku využil tím DAC-u na prípravné stretnutie proti maďarskému prvoligistovi DVTK, ktorému podľahol 1:2.

Štadiónik obce Üllő v blízkosti Budapešti bol dnes svedkom prípravného stretnutia tretieho tímu maďarskej a štvrtého mužstva slovenskej najvyššej súťaže.

Tréner Marco Rossi dal dnes príležitosť kompletnému kádru, ktorý mal k dispozícii. Zaobísť sa musel bez reprezentantov Simona, Davisa, ČmelíkaŠpiriaka. Premiéru si odkrútil Tomáš Malec, ghanský obranca Reuben Acquah a záverečnú polhodinu odohral aj 21-ročný kolumbijský útočník Luis Carlos Sánchez, ktorý je v našom klube na skúške.

Prvý polčas v drese DVTK absolvovali bývalý hráč DAC-u Ákos SzarkaGergő Kocsis, hosťujúci v maďarskom tíme práve z nášho klubu.

DVTK sa ujal vedenia v 10. minúte po utešenej strele Kitla do vinkla. Odpoveď prišla o necelú štvrťhodinu, kedy svoj prvý štart okorenil gólom Tomáš Malec. Vysoký útočník po Pačindovom priamom kope zostal osamotený pred súperovou bránou a na druhý dotyk skóroval.

Do druhého polčasu sme nastúpili so štyrmi zmenami a Marco Rossi postupne poslal do hry aj zvyšnú päticu hráčov. Na začiatku druhej polovice sme inkasovali tiež v desiatej minúte, krížnou strelou sa presadil Nagy.

Mužstvo má od zajtra trojdňové voľno a od pondelka začína plnú prípravu na najbližší ligový súboj, v ktorom budúcu sobotu (9.9.2017 o 19.00 h) privíta Prešov.

Diósgyőri VTK - FC DAC 1904 2:1 (1:1)

Hralo sa v Üllő, Maďarsko, 31.8.2017 o 17.00 h, slnečné, teplé počasie, +31°C

Góly: 10. Kitl, 55. Nagy - 24. Malec

DAC: Macej (46. Száraz) - Živković (46. Kontár), Šatka, Huk (72. Bajić), Koštrna - Ľupták (46. Aluku), Ljubičić (60. Acquah) - Pačinda (46. Divković), Kalmár (72. Domonkos), Vida (58. Kosorin) - Malec (60. Sánchez). Tréner: Marco Rossi.

DVTK, I. polčas: Radoš - Eperjesi, Lipták, Ivánka, Forgács - Nono, Tóth, Kocsis, Kitl - Ternován, Szarka. II. polčas: Radoš - Nagy, Tucsa, Karan, Tamás - Vela, Oláh, Busai, Bárdos - Ugrai, Mertse (79. Szalóczy). Tréner: Tamás Bódog.