Prípravné stretnutie: FC Achmat Groznyj - FC DAC 1904 5:1 (2:0)

Publikované: 27. jún 2019 - 10:19
Päťgólový Senegalčan Mbengue zabezpečil ruskému prvoligistovi hladké víťazstvo. Z tímu DAC sa tečovanou strelou presadil Kalmár.

Po dvoch domácich zápasoch proti slovenskému (Šamorín, 6:3) a poľskému (Sosnowiec, 3:2) druholigistovi, čakal dnes na náš tím podstatne náročnejší súper. V maďarskom Büku sme narazili na 8. tím nedávno skončenej sezóny ruskej najvyššej súťaže.

Hralo sa v obrovskej horúčave a úlohu nám neuľahčila ani 3. minúta, kedy po Bednárovom zaváhaní otvoril skóre Mbengue. Senegalský útočník Čečenov bol dnes skutočne pri streleckej chuti, celkovo skóroval päťkrát. Žiaľ, väčšinu zblízka, bez väčšej námahy.

Iskierku nádeje nám vykresal Kalmár, ktorého priamy kop zo 49. minúty sa obtrel o hlavu Ivanova a zapadol do siete. Dlho sme sa však netešili, Mbengue totiž v priebehu deviatich minút pridal svoj tretí, štvrtý a napokon aj piaty gól.

V piatok odchádza mužstvo do maďarského Telki na týždenné sústredenie, v rámci ktorého odohrá ďalšie tri prípravné stretnutia.

FC Achmat Groznyj - FC DAC 1904 5:1 (2:0)

Hralo sa na futbalovom ihrisku Büki focipálya, Bük, Maďarsko, streda 26.6.2019 o 17.00 hod., slnečné, teplé počasie, +33°C

Góly: 3. Mbengue, 30. Mbengue, 51. Mbengue, 53. Mbengue, 60. Mbengue - 49. Kalmár

Achmat: Gudiev (77. Melikhov) - Wilker, Nizić, Kaloshin - Utsiev (90. Adamov), Shimanski, Kharin (84. Sadulaev) - Roshi (70. Mitrishev), Berisha (84. Khubulov) - Ivanov (85. Kadyrov) - Mbengue (63. Ponce). Tréner: Rašid Rachimov.

DAC: Jedlička (63. Slančík) - Koštrna, Bednár (54. Šatka), Kone, Šimčák (54. Švec) - M. Vida - Kalmár (79. Veselovský), K. Vida (63. Sharani) - Blackman, Taiwo (63. Bilenkyi), Divković (68. Boateng). Tréner: Peter Hyballa.