Prípravné stretnutie: FC Blau-Weiss Linz - FC DAC 1904 1:2 (1:1)

Publikované: 24. jún 2018 - 8:02
Rakúskeho druholigistu sme porazili gólmi Baya a Almásiho.

DAC je od štvrtka na osemdňovom sústredení v rakúskom St. Pöltene, ktorého súčasťou sú aj dve prípravné duely. Ten prvý odohral dnes v zhruba 130 kilometrov vzdialenom Linzi proti miestnemu druholigovému FC Blau-Weiss.

Tréner Rossi poslal na trávnik všetkých hráčov, ktorých má v tréningovom kempe k dispozícii. Jedinou výnimkou bol brankár Slančík. Už v prvej minúte získal po Pačindovom centri hlavou vedenie Bayo - 0:1. Domáci trafili počas celého zápasu našu bránku jediný raz a z toho sa zrodil ich vyrovnávajúci gól. V 15. minúte zahrával priamy kop meter spoza šestnástky Blutsch a delovkou prepálil múr aj brankára Maceja - 1:1. O našom víťazstve rozhodla kuriózna situácia a bojovnosť Almásiho zo 73. minúty, keď pri napádaní domáceho gólmana sa od neho lopta odrazila do siete - 1:2.

Najbližší prípravný duel odohráme v utorok o 18.00 h na štadióne SV Bad Erlach proti čerstvému maďarskému majstrovi Videoton Székesfehérvár.

FC Blau-Weiss Linz - FC DAC 1904 1:2 (1:1)