Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - Budafoki MTE 4:1 (2:1)

Publikované: 21. marec 2019 - 11:40
Čmelík strelil dva góly a ďalšie dva pripravil, maďarského druholigistu sme v dnešnom prípravnom stretnutí porazili 4:1.

Štrnásty tím II. maďarskej ligy bol súperom DAC-u v dnešnom prípravnom stretnutí, ktoré spestrilo tréningový proces počas reprezentačnej prestávky. Okrem deviatich reprezentantov a zranených Vidovcov dnes chýbali aj Kone a Koštrna, zato v základe dostali príležitosť traja dorastenci, pričom ďalší traja zasiahli do hry v priebehu stretnutia. Podobne aj Mak Varesanović, 20-ročný stredopoliar Udinese a reprezentácie Bosny do 21 rokov, ktorý je u nás na skúške.

V 7. minúte Čmelík poslal prízemný center pred bránku a Taiwo v páde namieril k ľavej žrdi - 1:0. Krátko pred prestávkou Čmelík zakončil svoj ďalší únik lobom ponad vybiehajúceho brankára hostí - 2:0. Pred odchodom do kabín stihol Budafok znížiť, center z ľavej strany našiel pred našou bránkou úplne voľného Pölöskeiho - 2:1.

Po prestávke sme pokračovali v aktívnej hre, darilo sa hlavne Čmelíkovi, ktorý v 57. minúte vybojoval pokutový kop a sám ho aj premenil - 3:1. Konečný výsledok stanovil štvrťhodinu pred koncom Divković, keď pred ním Čmelík trafil žrď a mladý Chorvát poslal odrazenú loptu krásnou strelou do pravého horného rohu - 4:1.

Okrem štyroch gólov sme trikrát trafili aj konštrukciu bránky, niekoľko sľubných príležitostí si vypracovali aj hostia, bolo sa teda na čo pozerať.

FC DAC 1904 - Budafoki MTE 4:1 (2:1)

Hralo sa na prírodnom ihrisku č. 1 MOL Akadémie, Dunajská Streda, streda 20.3.2019 o 15.00 hod., polooblačno, +11°C

Góly: 7. Taiwo, 42. Čmelík, 57. Čmelík (11 m), 75. Divković - 45. Pölöskei

Rozhodovali: Smolák - Hegedűs, Martiš, 100 divákov

DAC: Kucz (46. Slančík) - Magyar (71. Divković), Huk (46. Varesanović), Dolinský (81. Bari), Šimčák – Veselovský, Baumgartner - Čmelík (81. Doktorík), Bilenkyi, Ayong - Taiwo (46. Kelemen). Tréner: Peter Hyballa.

Budafok: Póser - Horváth, Khiesz, Vaszicsku, Csiszér - Vass, Oláh - Kovács, Kercsó, Vankó - Pölöskei. Striedali: Balogh - Kirják, Veselinov, Króner, Farkas, Kulcsár, Margitics, Patkós, Vég, Harsányi. Tréner: Csaba Csizmadia.