Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - FC Karpaty Ľvov 1:1 (1:1)

Publikované: 21. január 2017 - 19:25
DAC dnes v prvom prípravnom stretnutí tureckého sústredenia aj roka 2017 remizoval s ukrajinským prvoligistom FC Karpaty Ľvov 1:1.

Z 23-členného kádra, ktorých má tréner Csaba László momentálne k dispozícii, dal dnes šancu devätnástke hráčov.

Začali sme dobre, náš úvodný tlak ozdobil vedúcim gólom Vida: maďarský krídelník poslal v 10. minúte hlavou do siete center Živkovića z rohu - 1:0. Prvá nebezpečná situácia pred našou bránou skončila gólom, penaltu nariadenú po faule Huka bezpečne premenil Ksonz - 1:1.

Vyrovnanie pomohlo súperovi, viackrát nás musel podržať brankár Slávik. Druhý polčas ovplyvnili početné zmeny, i tak sme si ešte dokázali vytvoriť jednu dobrú príležitosť. Po hodine hry poslal Pačinda prízemný center pred bránku, Mészáros sa pretlačil cez obrancu, lenže namieril nad. Náš prvý zápas v roku 2017 teda skončil remízou 1:1.

Zajtra mužstvo absolvuje dva tréningy, ďalší zápas zohráme v stredu 25. januára o 15.00 h SEČ. V Beleku sa stretneme s lídrom ruskej druhej ligy, tímom FC Dynamo Moskva.

FC DAC 1904 - FC Karpaty Ľvov 1:1 (1:1)

Hralo sa v športovom stredisku hotela Kremlin Palace, WOW Sport Center Stadium, Antalya - Lara, Turecko, 21.1.2017 o 17.00 h (15.00 h SEČ), slnečno, +17°C

Góly: 10. Vida - 20. Ksonz (11 m)

DAC: Slávik - Živković (68. Kosorin), Huk, Šatka (63. Michalík), Németh (82. Almási) - Ljubičić - Vida (46. Štepanovský), Simon Pambou (46. Aluku), Kontár (46. Sarr), Pačinda (68. Černák) - Šafranko (63. Mészáros). Tréner: Csaba László.