Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - FC Slovan Galanta 4:2 (2:1)

Publikované: 18. január 2019 - 10:42
Prvé prípravné stretnutie roka 2019 odohral DAC proti treťoligovej Galante vystuženej hráčmi Serede. Naše víťazstvo 4:2 zariadili Huk, Bilenkyi a dvojgólový Čmelík.

Šiesty deň zimnej prípravy sa niesol v znamení prvého zápasu nášho tímu v novom roku. Za súpera sme si pozvali účastníka III. ligy zo susednej Galanty. Keďže čierno-bieli sú farmou Serede, v ich drese nastúpilo viacero hráčov z prvého, fortunaligového tímu. S kapitánskou páskou priviedol spoluhráčov na ihrisko Ľubomír Michalík, bývalá opora DAC-u.

V tomto období roka sme azda ešte nikdy nehrali prípravný zápas na prírodnej tráve. Jedno z dvoch umelých ihrísk Akadémie však poskytlo tímom skvelé podmienky. Tréner Peter Hyballa poslal do oboch polčasov kompletne inú jedenástku. Chýbali Ayong, Herc a Macej, naopak, po prvýkrát sa v našom drese objavil Csóka a po dlhšom čase navrátilci Čmelík s Blackmanom. Šancu dostali aj vekom dorastenci Ladislav Nagy a Kelemen.

Lepší vstup sme si nemohli ani priať. Po Kalmárovom rohu a Koneho priťuknutí Huk už v 4. minúte vymietol pavučiny zo Šalkovej brány - 1:0. V 33. minúte išla lopta po osi Koštrna, K. Vida, Bilenkyi, sieť - 2:0. Hostia znížili v poslednej sekunde prvého dejstva, kedy Mečiar zahrával priamy kop zo 17 metrov a ľavačkou napálil loptu do pravého horného rohu - 2:1.

Druhá časť, do ktorej sme išli s jedenástimi a hostia s ôsmymi striedaniami, priniesla rovnaký výsledok. Hlavnú rolu prevzal Čmelík, ktorý najskôr profitoval z penalty a potom po Kelemenovej spätnej prihrávke zvýšil na 4:1. Jedenástku, ktorá viedla k nášmu tretiemu presnému zásahu, vybojoval Divković. Mladý Chrovát sa však pri tejto situácii zranil a záverečných 24 minút sme dohrávali v početnom oslabení. Hostia strelili svoj druhý gól takisto z penalty, ktorú vybojoval aj zužitkoval Kemakolam, čím stanovil skóre na konečných 4:2.

Včerajší duel bol prvým z ôsmych prípravných, ktoré do jarného ligového štartu absolvujeme. Na ten druhý nemusíme dlho čakať, už zajtra, v sobotu o 13.00 h totiž do našej akadémie zavíta maďarský druholigový Soroksár.

FC DAC 1904 - FC Slovan Galanta 4:2 (2:1)

Hralo sa na prírodnom ihrisku č. 1 MOL Akadémie, Dunajská Streda, štvrtok 17.1.2019 o 19.00 hod., polooblačno, +5°C

Góly: 4. Huk, 33. Bilenkyi, 67. Čmelík (11 m), 81. Čmelík - 45. Mečiar, 85. Kemakolam (11 m)

Rozhodovali: Chromý - Hegedűs, Martiš, 260 divákov

DAC, I. polčas: Jedlička - Koštrna, Špiriak, Kone, Davis - Huk - Nagy, Kalmár - Tretyakov, Bilenkyi, Vida K. II. polčas: Slančík - Blackman, Šatka, Csóka, Šimčák - Bednár - M. Vida, Baumgartner - Čmelík, Kelemen, Divković. Tréner: Peter Hyballa.

Galánta, I. polčas: Šálka - D. Baša, Djiby Ba, Michalík, Mečiar - Bilas, Lukáčik - Hillarie, Nurmuradov, Odong-Mba - Sokolić. II. polčas: Bartal - Eliáš, Djiby Ba, Dunda, Mečiar - Hlavna, Bilas - Kemakolam, Guemache, Popluhár - R. Baša. Tréner: Vladimír Bertok.