Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - FC Zbrojovka Brno 2:1 (2:1)

Publikované: 3. február 2018 - 18:06
Herc postavou dňa - po jeho prihrávke strelil Pačinda vedúci gól a sám dosiahol rozhodujúci zásah. V druhom polčase sme nepremenili niekoľko ďalších príležitostí, ale naše víťazstvo nad českým prvoligistom je zaslúžené.

Proti dvanástemu tímu najvyššej českej súťaže dnes DAC odohral svoj tretí zápas v rámci tureckého sústredenia a celkovo šiesty počas zimnej prípravy. Na trávnik v susedstve nášho hotela poslal tréner Rossi celkovo 20 hráčov. V základnej zostave dostal miesto aj Cesar Blackman, pre drobné zranenia chýbali Ljubičić s Acquahom a mimo je naďalej Záhumenský.

Včera sa nad Belekom zatiahla obloha, ale aj dnes sa hralo v príjemnom, no o niečo chladnejšom počasí oproti predchádzajúcim duelom. V hľadisku ani tentoraz nechýbal reprezentačný tréner Ján Kozák s asistentom Štefanom Tarkovičom.

V úvodnej zostave Brna sa ocitol aj Ashiru, ktorý na jeseň hosťoval práve v našom klube. Prvé dejstvo prinieslo vyrovnanú partiu, s lepším koncom pre nás. V 23. minúte Herc nádherne vysunul do úniku Pačindu a ten si vychutnal gólmana Melicháreka - 1:0. Aj vyrovnávajúci gól Brna o štyri minúty bol parádny, z priameho kopu totiž Pilík zatočil loptu priamo do ľavého horného rohu Macejovej bránky - 1:1. Rozhodujúci moment stretnutia prišiel v 38. minúte a opäť bol v hlavnej úlohe Herc, čerstvá posila z Wolverhamptonu. Devätnásťročný záložník sa šikovným spracovaní lopty dostal sám pred brankára a chladnokrvne zakončil - 2:1.

V druhom polčase obe mužstvá hromadne prestriedali a hralo sa zväčša podľa našich nôt. Poisťovací gól sme však už nepridali, hoci blízko k nemu mali Černák, Živković, Divković aj Čmelík. Napriek ich nepresnej koncovke sme si pripísali druhé víťazstvo v Turecku.

Nasleduje záverečných päť dní v Beleku, v rámci ktorých mužstvo absolvuje ešte jeden prípravný duel: v utorok 6. februára 2018 o 15.00 h SEČ si zmeriame sily s druhým tímom ruskej druhej ligy FC Orenburg.

FC DAC 1904 - FC Zbrojovka Brno 2:1 (2:1)

Belek Bellis Deluxe Hotel, Belek - Antalya, Turecko, sobota 3.2.2018 o 15.00 h (13.00 h SEČ), polooblačno, +16°C

Góly: 23. Pačinda, 38. Herc - 27. Pilík

DAC: Macej (59. Jedlička) - Koštrna (46. Živković), Šatka (68. Mervó), Huk (59. Koné, 81. Šatka) - Blackman (59. Špiriak), Kalmár (59. Domonkos), Simon (46. Čmelík), Davis - Herc - Pačinda (59. Vida), Černák (59. Divković). Tréner: Marco Rossi.

Zbrojovka, I. polčas: Melichárek - Sukup, Gáč, Kijanskas, Vraštil - Polák - Ashiru, Pilík, Kratochvíl, Lutonský - Bazeljuk. II. polčas: Melichárek - Kryštůfek, Pavlík, Kijanskas, Lutonský - Sedlák - Acosta, Krejčí, Pilík, Juhar - Zikl. Tréner: Roman Pivarník.