Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - FK Mladá Boleslav 3:1 (3:1)

Publikované: 8. február 2017 - 10:43
V štvrtom prípravnom stretnutí roka a prvom domácom sme včera porazili českého prvoligistu FK Mladá Boleslav. O všetkom podstatnom rozhodol prvý polčas, na Matějovského gól odpovedali Huk, Šafranko a Štepanovský.

Proti piatemu tímu českej najvyššej súťaže, ktorý z doterajších deviatich prípravných stretnutí počas zimnej prestávky vyhral osem a v jednom remizoval, sme nastúpili na umelom trávniku našej Akadémie. Hralo sa v slnečnom, ale veternom a veľmi chladnom počasí.

Pačinda chýbal pre chorobu, Michalík pre problémy s kolenom, tréner László dal príležitosť osemnástim hráčom.

Úvodnú príležitosť Sarra zmaril boleslavský gólman Diviš, na opačnej strane hostia z prvej strely išli do vedenia. Matějovský v 10. minúte z priameho kopu prekonal Slávika - 0:1. Po polhodine hry sme v priebehu ôsmych minút otočili výsledok. Najskôr Živkovićov priamy kop vrátil hlavou pred bránu Ljubičić a Huk doklepol loptu do siete - 1:1. V 35. min bol na konci rýchlej kontry Davisov center na Šafranka, ktorý v páde trafil odkrytú bránu - 2:1. O štyri minúty sme potiahli ďalší pekný útok, Živković prihral Štepanovskému a ten z hranice šestnástky zatočil loptu k vzdialenejšej žrdi - 3:1.

Po prestávke mal výhodu vetra aj územnú prevahu súper, plynulosť hry ovplyvnili početné striedania. Pri Chramostovom pokuse sa vyznamenal Slávik, po hlavičke Da Silvu mu pomohla pravá žrď, a tak sme zaknihovali prvé víťazstvo v zimnej príprave. Naopak, súperovi sme pripravili prvú prehru.

V sobotu 11. februára o 14.00 v generálke na jarnú časť Fortuna ligy privítame ďalšieho súpera spoza rieky Morava, FC Fastav Zlín.

FC DAC 1904 - FK Mladá Boleslav 3:1 (3:1)

DAC Akadémia, umelé ihrisko, 7.2.2017, 13.00 hod, polooblačno, silný vietor, +1°C

Góly: 31. Huk, 35. Šafranko, 39. Stepanovský - 10. Matějovský

DAC: Slávik - Živković, Šatka, Huk, Davis (69. Németh) - Ljubičić (77. Szépe) - Štepanovský (74. Kosorin), Aluku (64. Simon), Sarr (60. Kontár), Vida (82. Almási) - Šafranko (44. Mészáros). Tréner: Csaba László.

FK Mladá Boleslav: Diviš - Jánoš (46. Pauschek), Čmovš (56. Da Silva), Stronati, Fleišman (42. Keresteš) - Nečas (46. Vukadinović), Matějovský (46. Valenta), Takács (56. Mareš), Přikryl (66. Fabián) - Chramosta (66. Mebrahtu), Železník (56. Magera). Tréner: Martin Svědík.