Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - FK Željezničar Sarajevo 3:2 (1:2)

Publikované: 1. február 2018 - 10:18
Gólmi Černáka, Davisa a Mervóa sme porazili lídra najvyššej bosnianskej súťaže.

Druhé stretnutie tureckého sústredenia odohral DAC na „domácom“ ihrisku, kde trénuje počas pobytu v Beleku. Proti lídrovi najvyššej bosnianskej súťaže poslal Marco Rossi do boja takmer totožnú jedenástku ako pred dvoma dňami proti dánskemu Helsingøru. Chýbali len dvaja: Simon, na ktorého post sa stiahol Kalmár a pod hrotom si premiéru v základnej zostave odkrútil Herc, a mimo zostal tiež Záhumenský. Posila do obrany si doliečuje menšie svalové zranenie z pondelňajšieho súboja s Dánmi. Jeho miesto zaujal Koštrna.

Aj dnešné stretnutie sa hralo v krásnom jarnom počasí a z tribúny ho sledovali pozorné oči reprezentačného trénera Jána Kozáka i jeho asistenta Štefana Tarkoviča. Proti rekordnému majstrovi Bosny a Hercegoviny si zahralo spolu 20 hráčov z nášho kádra.

Súper v úvode ukázal svoju najsilnejšie zbrane, skvelú techniku a prácu s loptou. Úvod patril belasým a tí už v 4. minúte potrestali prvé zaváhanie našej obrany. Odrazenú loptu poslal do ľavého dolného rohu voľný Žerić - 0:1. V 18. minúte išli po Ljubičicóvom vysunutí na bránu sami Herc s Černákom, druhý menovaný obišiel aj gólmana a vyrovnal - 1:1. Černák mohol pridať svoj druhý gól v 34. minúte, ale rýchly únik zakončil len strelou do bočnej siete. O dve minúty platilo nedáš: dostaneš, Ramovićov center na päťku umiestnil k žrdi Ubiparip - 1:2. Súper dnes z dvoch striel na bránu dosiahol dva góly.

Po prestávke obaja tréneri poriadne premiešali zostavy a aktívnejší bol DAC. Divković bol na ihrisku len dve minúty, keď jeho dravý prienik do šestnástky zastavil Ćubara len za cenu faulu a z nariadenej penalty Davis vyrovnal na 2:2. O sedem minút si výborne nabehol do šestnástky Blackman a nechýbalo veľa, aby dosiahol svoj premiérový gól v našom drese. Odmena za zvýšenú snahu prišla v 84. minúte, kedy Čmelíkov center z priameho kopu Kone hlavou predĺžil na Mervóa, ktorý z dvoch krokov tiež hlavou trafil - 3:2. Vzápätí sa Mervó vrútil do šestnástky, namiesto prihrávky nabiehajúcemu Vidovi však vyslal nepresný strelecký pokus. Belasí v druhom polčase Slávika v bráne vôbec nepreverili, napokon sa teda zrodilo naše zaslúžené víťazstvo.

Tretí zápas sústredenia a celkovo šiesty v zimnej príprave odohráme v sobotu 3. februára 2018 o 13.30 h SEČ proti Zbrojovke Brno.

FC DAC 1904 - FK Željezničar Sarajevo 3:2 (1:2)

Belek Bellis Deluxe Hotel, Belek - Antalya, Turecko, streda 31.1.2018 o 15.30 h (13.30 h SEČ), slnečno, +18°C

Góly: 18. Černák, 61. Davis (11 m), 85. Mervó - 4. Žerić, 35. Ubiparip

DAC: Macej (46. Slávik) - Huk (75. Mervó), Šatka (68. Koné), Koštrna - Živković (46. Blackman), Kalmár (59. Domonkos), Ljubičić (46. Vida), Davis (68. Špiriak) - Herc (59. Simon) - Černák (46. Čmelík), Pačinda (59. Divković). Tréner: Marco Rossi.

Željezničar, I. polčas: Kjosevski - Stevanović, Bogičević, Osmanković, Mehremić - Vranješ, Hajdarević - Žerić, Ramović, Zec - Ubiparip. II. polčas: Ćeman - Hadžić, Osmanković, Ćubara, Mehremić - Blagojević, Šabanadžović - Crnov, Zeba, Zajmović - Kajkut Tréner: Admir Adžem.