Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - OFK Dunajská Lužná 4:0 (1:0)

Publikované: 13. júl 2019 - 15:01
V prípravnom stretnutí na MOL Football Academy DAC zdolal treťoligový tím OFK Dunajská Lužná hladko 4:0.

DAC vo štvrtok na domácom trávniku privítal MKS Cracovia a v 1. zápase 1. predkola EL sa s poľským tímom rozišiel po remíze 1:1. Tréner DAC-u v dnešnom prípravnom stretnutí dal možnosť hráčom, ktorí predvčerom nehrali vôbec, alebo len málo.

V 11. minúte Veselovský vybojoval priamy kop, Bilenkyi však brankára hostí nedokázal prekonať. Ramirezovi sa v 17. minúte podarilo vyslať na bránu lepší pokus, ktorú brankár len vyrazil a Nagy dorazil do siete - 1:0. V 42. minúte sa Ramirez ocitol sám pred hosťujúcim gólmanom, ten však jeho hlavičku vyrazil.

V 73. minúte Ramirez namieril do pravého dolného rohu, no lopta o pár centimetrov minula bránku. Šimčákov priamy kop zo 77. minúty poslal úplne voľný Malý hlavou k vzdialenejšej žrdi 2:0V 79. minúte sme sa presadili znova,Taiwo prestrelil brankára Lužnej prízemnou strelou - 3:0. Konečný výsledok stanovil Csóka v 84. minúte, ktorý po centri Taiwa zblízka loptu napálil pod brvno - 4:0.

Najbližší zápas odohráme na budúci týždeň vo štvrtok o 19:00 v Krakove, kde nás čaká odveta 1. predkola EL proti MKS Cracovia.

FC DAC 1904 - OFK Dunajská Lužná 4:0 (1:0)

Hralo sa na MOL Football Academy, sobota 13.7.2019 o 10.15 hod.

Góly: Nagy (17.), Malý (77.), Taiwo (79), Csóka (84.).

DAC: Száraz  - Kun (60. Phillips), Beskorovainyi (73. Csóka), Oravec, Šimčák - Bednár (73. Malý), Nagy, Veselovský (60. Taiwo) - Bilenkyi, Ramirez, Švec. Hlavný tréner: Peter Hyballa.

Zdroj: fcdac.sk