Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - ŠK 1923 Gabčíkovo 7:1 (3:0)

Publikované: 12. február 2019 - 12:05
Pohodlné víťazstvo a kopec šancí na oboch stranách. Súper ani silný vietor včera mladíkom v žlto-modrom nedokázali odolať.

Dnes sa museli žlto-modrí popasovať nielen s treťoligovým susedom, ale aj so silným vetrom. Ako to tréner Hyballa sľúbil pred zápasom, do zostavy zaradil viacerých mladíkov, ktorí sa za príležitosť odvďačili vysokým víťazstvom.

Okrem Nagya s Kelemenom, ktorí sa dlhodobo pripravujú s áčkom, si mohli dres dospelých obliecť aj ďalší piati hráči z našej devätnástky. Panamčan Ricardo Phillips odohral celých 90 minút, Magyar, Veselovský, Doktorík, Ludha a Beninčan Akynioola zasiahli do zápasu v jeho priebehu.

Na oboch stranách sme videli veľké množstvo vyložených príležitostí. Hostia, v ktorých zostave mali prevahu odchovanci DAC-u, však svoje šance zahadzovali a niekoľko pekných zákrokov vytiahli aj naši brankári. Naopak, v sieti Gabčíkova postupne pribúdali góly a už do polčasu sme si vytvorili pohodlný náskok. Vďaka zásahom trojice Bilenkyi, Čmelík a Kelemen svietilo na svetelnej tabuli po úvodných 45 minútach 3:0.

Po obrátke síce Gányovics znížil, ale potom sa ukázal náš dnešný kapitán Davis, ktorý najskôr z jedenástky a vzápätí z priameho kopu upravil na 5:1. V závere sa dvakrát presadil aj 18-ročný Akynioola, čím stanovil konečný výsledok 7:1.

Dnešný zápas pol posledným pre náš tím v zimnom prípravnom období, odteraz už všetko smeruje k veľkému šlágru úvodného jarného kola proti Slovanu. Derby proti belasým sa hrá v sobotu 16.2.2019 od 16.00 h v MOL Aréne.

FC DAC 1904 - ŠK 1923 Gabčíkovo 7:1 (3:0)

Hralo sa na prírodnom ihrisku č. 1 MOL Akadémie, Dunajská Streda, pondelok 11.2.2019 o 16.00 hod., silný vietor, zamračené, +6°C

Góly: 8. Bilenkyi, 9. Čmelík, 36. Kelemen, 61. Davis (11 m), 64. Davis, 80. Akynioola, 82. Akynioola - 55. Gányovics

Rozhodovali: Smolák - Pozor, Martiš, 140 divákov

DAC: Kucz (46. Slančík) - Ricardo, Csóka, Davis (81. Ludha), Šimčák (55. A. Magyar) - Nagy, Baumgartner - Čmelík (46. Akynioola), Bilenkyi, Kelemen (74. Doktorík) - Ayong (60. Veselovský). Tréner: Peter Hyballa.

Gabčíkovo: Somogyi - Polák (60. Simon), Végh, Huszár, D. Slíž - Bazsó (46. Gányovics), Cingel - Zsigmond (78. D. Magyar), Prágai, Lénárt (46. Tóth) - Matić (70. Vida). Tréner: Mikuláš Radványi.