Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - SK Sigma Olomouc 1:2 (1:1)

Publikované: 21. január 2018 - 14:52
Vo včerajšom prípravnom stretnutí, v druhom v roku 2018, DAC podľahol Sigme Olomouc 1:2. DAC išiel do vedenia zásluhou Vidu, hostia otočili gólmi po rohových kopoch v závere oboch polčasov.

Po päťgólovom víťazstve v stredu nad Interom Bratislava čakal dnes DAC podstatne náročnejší súper. Aj proti tretiemu tímu jesennej časti českej najvyššej súťaže zvolil tréner Rossi rozostavenie 3-4-1-2, s niekoľkými zmenami v základnej zostave - zraneného Koštrnu nahradil Blackman, na post chorého Simona sa stiahol Kalmár a pod hrotom tentoraz začínal Vida. Na zozname maródov sú aj ČmelíkHukSzárazSlávik a Kwin.

Do hry zasiahlo na našej strane celkovo 21 hráčov, medzi nimi aj 22-ročný a 198 cm vysoký brankár Marijan Ćorić, ktorý prišiel na skúšku z chorvátskeho prvoligového NK Istra 1961. V dnešnom zápase si debut v drese áčka odkrútil aj 16-ročný talent z našej akadémie Matúš Malý.

DAC svojou hrou v prvom polčase potešil peknú návštevu zhruba 500 divákov. Už v 8. minúte sa ocitol v tutovke Davis, Buchta však výborne zasiahol. Po ďalšej šikovnej akcii na konci prvej štvrťhodiny sa lopta odrazila pred Vidu a ten z otočky dostal mužstvo do vedenia - 1:0. V 30. minúte mal na kopačke druhý gól Divković, sám pred brankárom však netrafil dobre loptu. Postupne sa do hry dostávali aj hostia, po štandardnej situácii Hála ani na dvakrát neprekonal Maceja. Studená sprcha prišla v samom závere polčasu, keď na prvý roh hostí najvyššie vyskočil Řezníček a hlavou vyrovnal - 1:1.

Hru v druhom dejstve bola výrazne ovplyvnili početné striedania, viac sa hralo na našej polovici, ale dlho to vyzeralo na deľbu bodov. V 89. minúte však pri poslednom, šiestom rohu Olomouca zostal Yunis sám a z podobnej situácie, ako pri prvom góle svojho tímu, takisto hlavou rozhodol o víťazstve Sigmy - 1:2.

Pred odletom do Turecka absolvuje DAC ešte jeden prípravný duel, v stredu o 11.00 h nastúpi na ihrisku maďarského druholigového Gyirmótu.

FC DAC 1904 - SK Sigma Olomouc 1:2 (1:1)

Hralo sa na umelom ihrisku MOL Football Academy, Dunajská Streda, sobota 20.1.2018 o 14.00 hod., polooblačno, +3°C

Góly: 15. Vida  - 45. Řezníček, 89. Yunis

Rozhodovali: Chromý - Martiš, Hegedüs, 500 divákov

DAC: Macej (56. Ćorić) - Blackman (46. Špiriak), Šatka, Záhumenský (62. Bajić) - Živković (62. Malý), Ljubičić (59. Domonkos), Kalmár (68. Almási), Davis (54. Koné) - Vida (46. Aluku) - Pačinda (54. Mervó), Divković (46. Malec). Tréner: Marco Rossi.

Sigma: Buchta - Sladký (60. Surzyn), Radakovič (60. Kotouč), Polom (46. Jemelka), Sláma (60. Manzia) - Hála (60. Zmrzlý), Houska, Plšek (46. Zahradníček), Kalvach, Falta - Řezníček (60. Yunis). Tréner: Václav Jílek.

ŠTATISTIKA:

Strely - na bránu 7:8, mimo 4:7

Rohové kopy - 3:6

Ofsajdy - 2:8

Hodnotenie trénera - Marco Rossi: „Prvý polčas a úvodných pätnásť minút druhej časti ma veľmi potešili. Prvá hodina zápasu bola z našej strany veľmi dobrá, vytvorili sme si podstatne viac príležitostí ako súper. Trpeli sme len pri niektorých štandardných situáciách, v ich bránení sa musíme zlepšiť. V priateľských stretnutiach je to ale náročnejšie, najmä pri spôsobe bránenia jeden na jedného, ktoré uplatňujeme, pretože hráči nepoznajú svojho protivníka pri štandardke. Jednu hodinu sme však hrali dobre, mali sme ďalšie šance skórovať a myslím si, že so zápasom musíme byť spokojní. V druhej časti druhého polčasu sme hrali s veľmi mladými hráčmi, ktorí sa ešte potrebujú dostať na túto úroveň. V príprave musia dostávať príležitosť aj oni, inak totiž nemajú kde nazbierať minúty a skúsenosti.“