Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - Soroksár SC 1:0 (0:0)

Publikované: 19. január 2019 - 16:45
Gólom Davisa z penalty v 87. minúte vyhral DAC aj druhé prípravné stretnutie roka.

Na druhý prípravný zápas roka k nám pricestoval maďarský druholigista Soroksár SC, ktorého trénerom je bývalý skvelý záložník maďarskej reprezentácie, Ferencvárosu či Porta, Péter Lipcsei.

Náš kouč Peter Hyballa dnes poslal na trávnik celkovo 21 hráčov. Chýbal Divković, ktorý si v súboji proti Galante natiahol väzy v členku a vynechá približne dva týždne. Pre drobné zranenie dnešný duel vynechali aj obaja VidovciKristopher a Máté, takisto maródi Macej so SzárazomHerc dostal voľno do konca tohto týždňa.

Pre Soroksár sa začína súťaž už v prvý februárový víkend, logicky je teda v príprave pred nami. Ukázali sa ako výborný protivník, proti ktorého masívnej obrane sme sa len veľmi ťažko presadzovali. Napriek tomu mohol Denis Baumgartner v 20. minúte dvíhať ruky nad hlavu, po jeho prefíkanom lobe totiž lopta od žrde skončila za čiarou, rozhodcovia však gól nevideli. Do vedenia nás onedlho mohol dostať Kone a v druhom polčase dvakrát Čmelík a po ňom aj Malý.

Najmä po prestávke mali šance aj hostia, ktorí sa zamerali na rýchle protiútoky. Po strelách KundrákaDávida Kovácsa sa zaskvel Jedlička, odchovanec DAC-u Szelle zas vo výhodnej pozícii trafil tesne vedľa.

O výsledku napokon rozhodla 87. minúta. Špiriak sa odvážne pustil do šestnástky, na jej hranici ho zozadu trafil Bor a rozhodca Smolák nariadil penaltu. Loptu si na biely bod postavil Eric Davisa nezaváhal - 1:0.

Negatívom stretnutia je zranenie Bednára, ktorý si bez cudzieho zavinenia pravdepodobne vytkol členok.

Do utorka pokračuje príprava nášho tímu v domácich podmienkach a v stredu zverenci trénera Hyballu naberú smer Turecko. Sústredenie v Beleku potrvá dva týždňa a odohráme počas neho aj štyri prípravné stretnutia. V tom prvom bude o týždeň v sobotu súperom DAC-u poľský Lech Poznaň.

FC DAC 1904 - Soroksár SC 1:0 (0:0)

Hralo sa na prírodnom ihrisku č. 1 MOL Akadémie, Dunajská Streda, sobota 19.1.2019 o 13.00 hod., polooblačno, +1°C

Gól: 87. Davis (11 m)

Rozhodovali: Smolák - Hegedűs, Martiš, 450 divákov

DAC, I. polčas: Slančík - Blackman, Šatka, Kone, Koštrna - Bednár (15. Davis) - Baumgartner, Kalmár - Tretyakov, Bilenkyi, Kelemen. II. polčas: Jedlička - Špiriak, Malý, Huk, Csóka - Davis - Baumgartner, Nagy - Čmelík, Ayong, Simčák. Tréner: Peter Hyballa.

Soroksár: Dániel Kovács - Molnár, Szpirulisz (46. Dvorschák), Valencsik, Bor - Gyömbér, Huszák - Albert (46. Derekas), Tamási (46. Pál), Kundrák (55. Dávid Kovács) - Lakatos (65. Szelle). Tréner: Péter Lipcsei.