Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - Videoton FC 1:1 (1:1)

Publikované: 27. jún 2018 - 10:05
Meranie síl s čerstvým maďarským šampiónom prinieslo vyrovnaný priebeh v prvom polčase, prevahu DAC-u po obrátke a nerozhodný výsledok. Bayo strelil tretí gól v príprave.

V druhom stretnutí rakúskeho sústredenia a celkovo treťom v rámci letného prípravného obdobia si dnes DAC zmeral sily s Videotonom Székesfehérvár, ktorého hráči pred pár týždňami oslavovali tretí majstrovský titul klubovej histórie.

Tréner Rossi dnes musel poslať na tribúnu Záhumenského s Alukum, ktorých vyradili drobné šrámy, oddych dostal aj brankár Jedlička.

Prvý strelecký pokus zápasu znamenal vedúci gól súpera: Lazovičovu prihrávku poslal Marko Ščepović nekompromisne do ľavého horného rohu - 0:1. Aj druhá strela skončila v sieti. Na opačnej strane si Koštrnov dlhý nákop spracoval Pačinda, pekne prihral Bayovi a ten dosiahol svoj tretí gól v letnej príprave - 1:1. Prvý polčas priniesol vyrovnaný priebeh a po jednej ďalšej veľkej šanci na oboch stranách. Po obrátke mal viac streleckých pokusov DAC, góly sme však už nevideli a po prehre so Znojmom a víťazstve nad BW Linz sme si v treťom prípravnom duely zaknihovali remízu.

Po majstrovi Maďarska nasleduje tamojší strieborný medailista - v sobotu 30. júna zavíta do MOL Arény Ferencváros. Stretnutie má výkop o 19.00 h a o predpredaji vstupeniek si môžete prečítať tu.

FC DAC 1904 - Videoton FC 1:1 (1:0)

Sportarena des SV Bad Erlach, Bad Erlach, Rakúsko, utorok 26.6.2018 o 18.00 h, zamračené, dážď, +16°C

Góly: 13. Bayo - 7. Ščepović

Rozhodoval: Gnam - 100 divákov

DAC: Macej (46. Slančík) - Huk (71. Špiriak), Šatka, Kone - Koštrna, Ljubičić (71. Domonkos), Herc, Šimčák - Vida (60. Tretyakov) - Pačinda (76. Almási), Bayo (60. Divković). Tréner: Marco Rossi.

Videoton: Kovácsik - Nego, Vinícius (65. Juhász), Fiola, Stopira - A. Hadzić - Nikolov (65. Varga), Pátkai (65. Pátkai) - Huszti (74. S. Šćepović) - M. Šćepović, Lazović. Tréner: Marko Nikolić.