Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - Videoton FC 2:1 (1:0)

Publikované: 8. október 2017 - 10:23
Októbrovú reprezentačnú prestávku si DAC vyplnil prípravným zápasom proti lídrovi maďarskej najvyššej súťaže Videoton FC.

Trénerovi Rossimu včera chýbali reprezentanti Davis, Simon, Čmelík a Špiriak, a kvôli menším zdravotným problémom aj Pačinda, v priebehu stretnutia však dostali šancu všetci hráči v kádri.

Žlto-modrí vstúpili do zápasu aktívnejšie. Živković najskôr otestoval pevnosť bránkovej konštrukcie za hosťujúcim gólmanom Horváthom, no a v zapätí Kalmár prevetral aj jeho rukavice. Tieto pokusy ešte Horváth ustál, ale na začiatku 19. minúty spravil v rozohrávke kiks, ktorý využil náš útočník Tomáš Malec na to, aby vsietil úvodný gól stretnutia.

Po zmene strán poslal Marco Rossi na ihrisko šesticu hráčov. Najaktívnejší z nich bol Bence Mervó, ktorý najskôr unikol obrane a vyslal nepríjemnú strelu. Krátko na to sa pre zmenu po rohovom kope snažil dostať loptu za chrbát neistého Horvátha.

V 63. minúte stuhla divákom krv v žilách, keď sa Mervó zrazil s dvojicou protihráčov a zostal nehybne ležať na trávniku. Po ošetrení sa už na ihrisko nevrátil a v zápase ho nahradil Ľupták.

Na hrot sa tak dostal mladučký útočník Divković, ktorý hýril aktivitou. Svoje snaženie zúročil v 71. minúte, keď mu poslal peknú kolmicu jeho krajan Ljubičić. 18-ročný strelec si najskôr loptu šikovne prebral a rutinérsky zakončil ponad padajúceho brankára Videotonu.

Hostia sa presadili až minútu pred koncom riadneho hracieho času. Do streleckej listiny sa zapísal Scepovič. Okrem tohto okamihu sme zo strany nášho súpera veľa futbalovej krásy nevideli. Naše víťazstvo 2:1 tak bolo zaslúžené.

O týždeň sa už opäť hrá naostro, v sobotu o 17.00 hod sa v rámci 12. kola Fortuna ligy predstavíme v Podbrezovej.

FC DAC 1904 - Videoton FC 2:1 (1:0)