Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:2)

Publikované: 23. jún 2019 - 17:31
DAC vyhral aj v druhom stretnutí letnej prípravy. Gólmi trojice Bilenkyi, M. Vida, Taiwo porazili poľského druholigistu 3:2.

Len deň po úvodnom stretnutí letnej prípravy dnes DAC nastúpil na ďalší zápas, v ktorom privítal posledný tím uplynulej sezóny poľskej Ekstraklasy.

Po včerajších gólových hodoch proti Šamorínu dnes fanúšikovia očakávali obdobný zápas aj proti druholigistovi od severných susedov. V úvodnej polhodine však brankári nemali takmer žiadnu robotu. Celozápasovú územnú prevahu sme dlho nedokázali pretaviť do ohrozenia súperovej bránky. Naopak, v 19. minúte hostia zo svojej prvej vážnejšej príležitosti skórovali, keď prihrávku z kraja zužitkoval Radwanek. Na otočenie skóre nám stačili tri minúty a dva centre Čmelíka z ľavého krídla. Ten prvý vyrazil gólman Perdijić priamo pred Bilenkyia, ktorý vyrovnal a druhý dostal ako na podnose M. Vida. Jeho prudká strela od brvna zapadla za bránkovú čiaru. Na polčas sa ale išlo za nerozhodného stavu, keď sme v 45. minúte pri priamom kope Poliakov neustrážili Radwaneka a ten zblízka hlavou vyrovnal.

Na rozdiel od včerajška tréner Hyballa spravil do druhého polčasu jedinú zmenu, keď Koštrnu nahradil Nagy. Začali sme náporom, ktorý vyústil do gólu Taiwa po nezištnej prihrávke Divkovića. Ako sa neskôr ukázalo, bol to víťazný zásah. Nič na tom nezmenila ani šanca Radwaneka o minútu, ani jedenástka Šimčáka, ktorú v 86. minúte brankár Stepniowski vyrazil.

Podľa priebehu dosiahol DAC aj v druhom zápase letnej prípravy zaslúžené víťazstvo, ktoré mohlo byť aj výraznejšie.

Podstatne náročnejší súper nás čaká v stredu 26. júna o 17.00, kedy narazíme na ruského prvoligistu FC Achmat Groznyj. Hrá sa v maďarskom Büku.

FC DAC 1904 - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:2)

Hralo sa na prírodnom ihrisku č. 1 MOL Akadémie, Dunajská Streda, nedeľa 23.6.2019 o 11.00 hod., zamračené, dážď, +21°C

Góly: 35. Bilenkyi, 38. M. Vida, 50. Taiwo - 19. Radwanek, 45. Radwanek

Rozhodovali: Smolák - Pozor, Jankovič, 320 divákov

DAC: Jedlička - Blackman, Bednár, Csóka, Šimčák - Koštrna (46. Nagy) - M. Vida (70. Veselovský), Bilenkyi (81. Malý) - Čmelík (63. Sharani), Taiwo (63. Boateng), Divković (63. Švec). Tréner: Peter Hyballa.

Sosnowiec: Perdijić - Ciofu, Kraczunow, Polczak, Grzelak - Malecki, Steward, Andronic, Pribula - Kieca - Radwanek. Striedali: Stepniowski - Bieniek, Radkowski, Budek, Slomka, Szwed, Pietrzak, Janicki. Tréner: Radoslaw Mroczkowski.