Prípravné stretnutie: FK Austria Viedeň - DAC 1904 0:0

Publikované: 30. jún 2024 - 8:15
V prvom zápase letnej prípravy DAC v sobotu popoludní remizoval na pôde viedenskej Austrie.

Na tréningovom ihrisku v priamom susedstve viedenskej Generali-Areny dnes DAC odohral prvý zo štyroch zápasov letného prípravného obdobia. Aj pre domácu Austriu, rovnako účastníka Konferenčnej ligy UEFA, to bol úvodný duel leta.

Xisco Muňoz poslal dnes do hry dve odlišné jedenástky, obe odohrali po jednom polčase. Rovnaký model zvolili aj domáci. Náš tréner skladal zostavu bez Mateja Trusu, ktorý si v týždni natiahol bočný väz v kolene a vypadol na 10-14 dní. Zranení sú aj Bartol BarišićNorbert Balogh Konrad Gruszkowski.

Premiéru v žlto-modrom si odkrútil Máté Tuboly, príležitosť dostali tiež 15-ročný talent z našej akadémie Levente Bősze a jeho spoluhráč z dorastu, 17-ročný stopér Adam Lami, ako aj Brazílčan Fellipe Vieira Cardoso zo Šamorína.

V úmornej horúčave boli v prvom dejstve domáci strelecky aktívnejší, Popovića však skutočne preveril až kapitán Fischer v 42. min. Náš brankár pri jeho zakončení zblízka vytiahol bravúru. Napodobnil tak svojho domáceho kolegu, ktorému krátko predtým narobila problémy hlavička Tubolya.

Po obrátke Austria našu bránku netrafila, fialoví sa snažili ohroziť Filipeho strelami z diaľky. Na opačnej strane hlavičkovali z dobrej pozície Záhradník a Szendrei, veľa vzruchu pred bránkami ale nebolo. V závere sme boli na tom fyzicky lepšie, no pokusy Ramadana ani Jürgensa sa neujali. Zrodila sa tak zaslúžená remíza.

O týždeň v sobotu 6. júla o 10.30 h privítame v MOL Akadémii český druholigový Vyškov, hrať sa bude dvakrát 60 minút.

FK Austria Viedeň - DAC 1904 0:0
Tréningové ihrisko pri Generali-Arena, Viedeň, sobota 29.6.2024, 17.00 h, slnečno, teplo, +33°C
Góly: -
ŽK: -
Rozhodovali: Alain Sadikovski - Mohamed El Sadany, Mustafa El Sadany, 300 divákov
DAC, 1. polčas: Popović - Yapi, Lami, Kačaraba, Brunetti, Dolček - Tuboly, Káčer, Bősze (45. Vitális) - Redzic, Niarchos. 2. polčas: Filipe - Andzouana, Csinger, Dimun, Kaša, Mendez - Vitális, Herc, Fellipe (69. Ramadan) - Szendrei, Záhradník (79. Jürgens). Tréner: Xisco Muňoz.
Austria, 1. polčas: Radlinger - Pazurek, Handl, Meisl, Guenouche - Maybach, Fischer - Gruber, Fitz, Huskovic - Vucic. 2. polčas: Kos - Ranftl, Radonjic, Platovic, Sutterlüty - Potzmann, Schmelzer - Amaral, Sajic, Wels - Malone. Tréner: Stephan Helm.