Prípravné stretnutie: Gyirmót FC Győr - FC DAC 1904 2:1 (1:0)

Publikované: 25. január 2018 - 11:03
Včera v treťom prípravnom stretnutí roka 2018 DAC prehral na ihrisku maďarského druholigistu Gyirmót FC. Jediný gól tímu strelil obranca Koné.

Proti ôsmemu tímu druhej maďarskej ligy dnes DAC odohral svoj tretí duel zimnej prípravy. Na už beztak dlhú listinu maródov v posledných dňoch pre svalové problém pribudli aj Šatka a Aluku. Celkovo sa v zápase na hlavnom ihrisku Alcufer štadióna predstavilo v našom drese 22 hráčov.

Tohtoročná premiéra mužstva na prírodnej tráve nedopadla podľa predstáv. V prvom polčase sme ťažko hľadali cestu k domácej bráne, hralo sa zväčša medzi šestnástkami. Pekný Záhumenského prienik v 18. minúte nezužitkoval Vida, okrem neho sa v prvom dejstve dostal k strele už len Kalmár, jeho pokusu však chýbala razancia. Súper išiel do vedenia v 26. minúte, keď Nagy dostal priveľa priestoru, jeho zblokovaná strela sa odrazila pred Horvátha a ten zblízka poslal Gyirmót do vedenia.

V druhom dejstve sme pridali, hralo sa viac na polovici bielych, no Pačindovi a Čmelíkovi na dvakrát chýbalo pri zakončení viac pokoja. Vyrovnať sa nám podarilo v 80. minúte, keď sa po Pačindovom rohu lopta odrážala pred bránkou, až Koné prepálil všetkých a všetko, čo mu stálo v ceste - 1:1. Dlho sme sa netešili, o päť minút totiž debutujúci gólman Gutič pri snahe o odkop trafil dobiedzajúceho Stieberaa lopta sa odrazila za jeho chrbát - 2:1.

V piatok mužstvo odlieta do Turecka, kde odohrá štyri prípravné stretnutia. V tom prvom si v pondelok 29. januára o 13.30 h zmeria sily s dánskym FC Helsingør.

Gyirmót FC Győr - FC DAC 1904 2:1 (1:0)

Hralo sa na Alcufer štadióne, Gyirmót, Maďarsko, streda 24.1.2018 o 14.00 hod., zamračené, +5°C

Góly: 26. Horváth, 85. Stieber - 80. Koné

DAC, I. polčas: Macej - Špiriak, Ljubičić, Záhumenský - Živković, Kalmár, Simon, Davis - Vida - Divković, Malec. II. polčas: Macej (79. Gutič) - Blackman, Koné, Záhumenský (81. Bajić) - Živković (56. Čmelík), Ljubičić (66. Domonkos), Simon (66. Acquah), Davis (71. Malý) - Kalmár (73. Almási) - Pačinda, Mervó. Tréner: Marco Rossi.

Gyirmót FC: Sebők (46. Rengel) - B. Villám (57. Achim), Lázár, Szilvási (57. I. Széles), Présinger (66. Zs. Németh) - Paku, P. Nagy - Czár (66. Szalánszki), A. Stieber, Sandal (66. Kőris) - R. Horváth (57. Z. Farkas). Tréner: László Szepessy.