Prípravné stretnutie: KKS Lech Poznań - FC DAC 1904 1:0 (0:0)

Publikované: 27. január 2019 - 16:17
V súboji druhého tímu Fortuna ligy proti bronzovému mužstvu Ekstraklasy rozhodla efektivita. Súper dosiahol víťazný gól zo svojej jedinej priamej strely na bránku.

Tréner Peter Hyballa poslal do dnešného stretnutia najsilnejšiu zostavu z hráčov, ktorých má momentálne k dispozícii. V druhom polčase sa dostal na ihrisko aj Abdulrahman Taiwo, čerstvá posila nášho klubu, pre ktorého to boli prvé minúty v žlto-modrom.

Proti tretiemu mužstvu poľskej najvyššej súťaže sme nastúpili v ideálnom futbalovom počasí a počas väčšiny zápasu sa hralo podľa našich nôt. Pravda, v prvom polčase bolo pred bránkami minimum vzruchu, v poli sme však hrali veľmi dobre a tempo zápasu i nasadenie boli vysoké.

Po prestávke sa začali rodiť aj gólové príležitosti, a prichádzali takmer výlučne na súperovej polovici. Sám Tretyakov mohol dosiahnuť hetrik, Koštrnova strela tesne minula bránku, pred Taiwom zatiahol Vujadinović záchrannú brzdu na bránkovej čiare a Davisov pokus sa odrazil od žrde do poľa. Ako to v podobných prípadoch býva, čo nevyšlo jednému, podarilo sa druhému tímu. Lech trafil medzi naše tri žrde len raz, zato poriadne. V 72. poslal Gajos z ľavého krídla loptu na našu päťku a nepokrytý Tomczyknamieril hlavou pod brvno - 1:0.

Najbližší prípravný duel odohráme už pozajtra, proti štvrtému mužstvu dánskej najvyššej súťaže. Výkop stretnutia DAC-Esbjerg je plánovaný na utorok 29.1.2019 o 15.00 h SEČ (v Beleku 17.00 h).

KKS Lech Poznań - FC DAC 1904 1:0 (0:0)

Bellis Hotel Field A, Belek - Antalya, Turecko, nedeľa 27.1.2019 o 11.00 h (09.00 h SEČ), zamračené, +12°C

Gól: 72. Tomczyk

DAC: Jedlička - Koštrna, Šatka, Kone (82. Kitambala), Davis - Huk - Kalmár (89. Šimčák), Herc - K. Vida, Bilenkyi (61. Taiwo), Tretyakov. Tréner: Peter Hyballa.

Lech: Burić (81. Bakowski) - Gumny (61. Smajdor), Vujadinović, Rogne, Tomasik - Tiba (61. Szkrzypczak), Gajos - Klupś (46. Tomczyk), Marchiwski  (65. Letniowski), Kamiński (58. Radut) - Amaral. Tréner: Adam Nawalka.