Prípravné stretnutie: Maccabi Tel Aviv - DAC 3:0 (2:0)

Publikované: 20. jún 2016 - 8:22
V prvom stretnutí letnej prípravy sme v Rakúsku podľahli trojgólovým rozdielom izraelskému Maccabi Tel Aviv. Účastník vlaňajšej skupinovej fázy Ligy majstrov rozhodol o osude stretnutia na konci prvej dvadsaťminútovky, v druhom polčase pridal málo vídanú gólovú bodku Ben Basat.

Pre zranenie a choroby nám chýbali Straka, Brašeň, Szarka, Egri, Horváth, Mészáros či Davis, z nových a testovaných hráčov si premiéru v našom drese odkrútili Kocsis a Pavúk, navrátilci Zs. Németh a Sabler, ako aj mladíci z rezervy a dorastu.

Po vyrovnanom úvode prišla v 20. minúte penalta za faul Štepanovského na hrane šestnástky a Itzhaki dostal súpera do vedenia. Už o minútu sme prehrávali dvojgólovým rozdielom, Sarrovu prihrávku vystihol Itzhaki a po jeho vysunutí sa sám pred Tujvelom ocitol Sá - 0:2. Náš gólman sa za prvých 21 minút dotkol lopty iba dvakrát - v oboch prípadoch ju ťahal zo siete... Prvá strela hostí v druhom polčase dala výsledku konečnú podobu, v 71. min Ben Basat z dobrých 20 metrov vyčistil pavučinky z ľavého horného rohu Slávikovej brány.

V stredu 22. júna sa o 17.30 sa v druhom prípravnom zápase predstavíme na ihrisku piatoligistu OŠK Svätý Peter.

Maccabi Tel Aviv - FC DAC 1904 3:0 (2:0)

Laa an der Thaya, Rakúsko, 19.6.2016 o 18.00 h

Góly: 20. Itzhaki (11 m), 21. Sá, 71, Ben  Basat

DAC: Tujvel - Štepanovský, Michalík, Kocsis, Zs. Németh - Sarr, Ljubičić, Nagy, Pačinda - Ľupták - Sabler. II. polčas: Slávik - Živković, Kwin, Kocsis (64. Szépe), Pavúk - Černák, Ljubičić (64. Simon), Huk, Pačinda (60. Polievka) - Kondrlík (85. Kollár), Sabler (64. Sandal). Tréner: Krisztián Németh.

Maccabi: Lifshitz - Glazer, Ben Haim, D. Peretz, Harush - Azulay, Alberman, E. Peretz, Itzhaki - Ben Chaim, Sá. II. polčas: Lifshitz (62. Ohayon) - Aviv, Tibi, Garcia, Rikan - Glazer - Micha, Peretz, Igiebor, Benayoun - Ben Basat. Tréner: Šota Arveladze.