Prípravné stretnutie: MOL Fehérvár FC - FC DAC 1904 3:1 (1:0)

Publikované: 4. júl 2019 - 12:00
Včerajší prípravný zápas vyhral MOL Fehérvár FC 3:1, náš gól strelil Bilenkyi v 50. minúte.

Predvčerom sme odohrali prvý zápas maďarského tréningového tábora, kde sme získali jasné víťazstvo 3:0 nad Sepsi OSK Sepsiszentgyörgy. Včera na náš tím čakal už náročnejší zápas – vo Felcsúte v Pancho Aréne sme narazili na 2. tím maďarskej najvyššej súťaže, s ktorým sme prehrali 1:3.

Na prvú veľkú šancu prvého polčasu sme museli čakať až do 31. minúty, keď Negova strela tesne minula pravú žrď. V 35. minúte Ronan poslal rohový kop do stredu, Bednár však nedokázal dokončiť. V 38. minúte sa dostal do vedenia Fehérvár - Nego umiestnil loptu do stredu brány – 0:1.

Druhý polčas sme začali v lepšom tempe a hneď v 50. minúte sme dokázali vyrovnať – Bilenkyi zostal sám s brankárom a strelil gól – 1:1. Krátko nato, v 55. minúte, sa Vidovi takmer podarilo streliť vedúci gól, ale Juhász dokázal zachrániť. V 61. minúte Kun a 63. minúte Bilenkyi sa pokúsili strieľať, ale brankár Fehérváru vychytal strely. V 72. minúte sa Juhász ujal vedenia pre Fehérvár – lopta z rohu smerovala na hlavu Juhásza, ktorý dokončil –1:2. V 84. minúte Nego dostal loptu od Stopiry a strelil gól - 1:3.

DAC odohrá svoj posledný prípravný zápas v piatok – súperom bude Vasas FC na novootvorenom štadióne červeno-modrých.

MOL Fehérvár FC - FC DAC 1904 3:1 (1:0)

Hralo sa vo Felcsúte v Pancho Aréne, Maďarsko, streda 3.7.2019 o 20.15 hod.

Góly: 38. Nego, 72. Juhász, 84. Nego – 50. Bilenkyi.

MOL Fehérvár FC: Kovácsik - Fiola, Juhász, Vinícius, Stopira - Pátkai, Nikolov, Hadzic – Nego, Scepovic, Milanov (70. Petrjak). Tréner: Marko Nikolic.

DAC: Jedlička (60. Száraz) – Blackman (60. Koštrna), Beskorovainyi (60. Oravec), Kružliak (60. Šatka), Šimčák – Bednár (60. Kun) – Ronan (60. Kalmár), Nagy (60. Veselovský) - Vida K. (60. Čmelík), Bilenkyi, Divković (60. Švec). Tréner: Peter Hyballa.