Prípravné stretnutie: SK Sturm Graz - FC DAC 1904 3:1 (2:0)

Publikované: 27. január 2019 - 16:06
V prvom včerajšom prípravnom zápase DAC podľahol rakúskemu Sturmu Graz 1:3. Na hetrik Jakupovica sme dokázali odpovedať len gólom novica Kitambalu.

Proti svojmu bývalému klubu nominoval tréner Peter Hyballa hráčov, s ktorými nepočítal pre popoludňajší duel proti Lechu Poznań. Celkovo poslal na trávnik trinásť svojich zverencov.

Hralo sa na ťažkom teréne a za vytrvalého, veľmi silného vetra. Začali sme aktívne, po úvodnej štvrťhodine sme však museli bojovať aj s veľkým protivetrom. Nastúpili sme s najmladšou obranou všetkých čias a tá v druhej časti polčasu dvakrát zaváhala, čo chladnokrvne potrestal Arnel Jakupovic, 20-ročný útočník Sturmu na hosťovaní z talianskeho Empoli.

Ani po obrátke sme súpera nedokázali dostať pod súvislejší tlak, po peknej a rýchlej akcii sa nám však podarilo znížiť. Laci Nagy nádhernou uličkou vysunul Čmelíka, ten poslal prízemný center pred bránku a tam si dobre nabehol Kitambala, zbierajúci svoje prvé minúty v našom drese - 2:1.

Rakúsky tím však o tri minúty definitívne rozhodol o výsledku, tretíkrát sa presadil Jakupovic.

Po prvom prípravnom stretnutí tureckého sústredenia hneď nasleduje druhé, dnes o 17.15 h si zmeriame sily s poľským Lechom Poznań.

SK Sturm Graz - FC DAC 1904 3:1 (2:0)

Sueno Belek Hotel Field, Belek - Antalya, Turecko, sobota 26.1.2019 o 12.30 h (10.30 h SEČ), dážď, silný vietor, +15°C
Góly: 28. Jakupovic, 34. Jakupovic, 84. Jakupovic - 81. Kitambala
DAC: Kucz (46. Slančík) - Blackman, Malý, Csóka, Šimčák - Vida M. (67. Kelemen) - Nagy, Baumgartner - Čmelík, Ayong, Kelemen (63. Kitambala). Tréner: Peter Hyballa.
Sturm: Schützenauer (46. Giuliani) - Mensah, Maresic, Ferk, Obermair - Lovric - Jantscher, Fadinger, Amoah - Eze, Jakupovic. Tréner: Roman Mählich.