Prípravné stretnutie: Swietelsky-Soproni VSE - DAC 0:2 (0:1)

Publikované: 10. júl 2016 - 19:29
Generálka na sezónu 2016/17 dopadla na výbornú! V šiestom priateľskom stretnutí sme zdolali druholigový Swietelsky-Soproni VSE po celozápasovej prevahe dvojgólovým rozdielom. Do súperovej siete sa trafili Pačinda a Szarka.

V priateľskom stretnutí s maďarských druholigistom zaznamenali premiéru v žlto-modrých farbách hneď dvaja hráči - brankár Tofiloski a stredopoliar Vida. Od úvodných minút sme kontrolovali priebeh hry. Súpera sme k väčšiemu tlaku ani nepustili a hlavne sme boli efektívni, čo nám v predošlých stretnutiach chýbalo. V prvom polčase sa presadil Pačinda po krásnej milimetrovej prihrávke od Ljubičića a v druhom Kwin našiel z ľavého krídla Szarku, ktorý umiestnenou strelou nedal šancu domácemu gólmanovi - 2:0. Dvojgólovú výhru sme si pripísali aj napriek Pačindovej nepremenej jedenástke a dvom strelám, ktoré zastavili žrde súperovej brány. Zaknihovali sme tak tretie víťazstvo v príprave a hlavne sa ideálne nastavili na nový ročník.

Letná príprava sa definitívne blíži ku koncu. Počas nej sme odohrali šesť priateľských stretnutí s bilanciou 3-0-3 a so skóre 7:7 . O týždeň nás už čaká ostrý ligový štart. V nedeľu 17. júla o 19:30 vycestujeme do Žiliny

Swietelsky-Soproni VSE - DAC 0:2 (0:1)