Prípravné stretnutie: Vasas FC - DAC 1904 1:2 (1:0)

Publikované: 16. január 2021 - 15:49
Bič plieskal na konci. V prvom zápase nového roka DAC dnes gólmi Balića a Sharaniho z úplného záveru zvíťazil v maďarskom hlavnom meste.

Desiaty deň zimného prípravného obdobia sa niesol v znamení nášho prvé tohtoročného zápasu. Súperom DAC-u bol tradičný budapeštiansky klub Vasas FC, po jeseni štvrtý tím druhej najvyššej súťaže našich južných susedov, ktorý na postupovú druhú priečku stráca jediný bod.

Po dohode trénerov sa napokon hralo dvakrát 45 minút, nie pôvodne plánovaných 2x60. Bernd Storck sa musel zaobísť bez niekoľkých hráčov: okrem dlhodobo absentujúcich ViduFriedeho a Davisa dnes nemohli nastúpiť ani VeszelinovMendez a FábryMatúš Malý dostal povolenie pripravovať sa so Senicou.

Naopak, v akcii sme videli hráčov, ktorí pribudli do kádra v úvode tohto roka. Okrem dvojice Taiwo a Moumou je ďalším nováčikom Creighton Braun, 19-ročný americký stredopoliar. Hoci sa v tlači spomínalo, že Braun už podpísal zmluvu s DAC-om, v skutočnosti sa tak udeje až po úspešnej zdravotnej prehliadke.

Domáci v úvode dvakrát pohrozili našu bránku a ich druhý pokus skončil gólom. V 11. minúte sa prízemnou strelou presadil Radó - 1:0. Až do polčasovej prestávky sme sa snažili čo najrýchlejšie dostať pred domácu bránku, čo sa nám viackrát podarilo, vyrovnanie sa však nie a nie zrodiť. A to aj preto, že Balić a Ramirez v tutovke nemierili presne. V každom prípade, aktivita, šance aj strelecké pokusy v prvom dejstve potvrdzujú našu prevahu, v tom najdôležitejšom ukazovateli však zostával jednogólový náskok na strane Vasasu.

Na druhých 45 minút poslali červeno-modrí do hry 8 nových hráčov, my sme striedali trikrát. Tréner Storck však postupne poslal do hry aj ostatných prítomných hráčov. Pokračovali sme v aktivite a snahe vyrovnať, šance sa však dlho rodili len po domácich protiútokoch. Záver však dopadol pre nás najlepšie ako mohol. Najskôr ešte Moumouho tutovku domáci vykopli z bránkovej čiary, o minútu však Balić zo šestnástky trafil po zemi k pravej žrdi - 1:1. A to ešte nebolo všetko, lebo o pár sekúnd neskôr sa oplatilo zabojovať Sharanimu, ktorý sa ocitol zoči-voči Radosovi a rozhodol o našom víťazstve - 1:2. Hneď po góle zaznel hvizd rozhodcu.

O týždeň v sobotu si v druhom stretnutí zimnej prípravy opäť zmeriame sily s maďarským druholigistom. Do MOL Akadémie zavíta Győr.

Vasas FC - DAC 1904 1:2 (1:0)
Vasas Sportkomplex, umelé ihrisko, Budapešť, sobota 16.1.2021, 13.00 hod, polooblačno, -1°C
Góly: 11. Radó - 89. Balić, 90. Sharani
Žltá karta: 53. O. Kalmár
DAC: Jedlička (46. Száraz) – Blackman (80. Sharani), Müller, Kružliak (46. Beskorovainyi), Sommer (80. Braun) – Schäfer (74. Nebyla), Njie (46. Nicolaescu), Balić – Divković (74. Moumou), Ramirez (66. Taiwo), Zs. Kalmár (58. Andzouana). Tréner: Bernd Storck.
Vasas: Jova (64. Rados) - Terbe (46. Szivacski), Viczián, Litauszki (46. Tóth), Szilágyi, Silye (46. O. Kalmár) - Pátkai (46. Kovács), Hidi M (46. Szatmári) - Pekár (46. Hinora), Feczesin (46. Balajti), Radó (46. Murka). Tréner: Szabolcs Schindler.