Back to top

Pripravte sa na zmenu! Google končí so základnou funkciou

Publikované: 17. október 2023 - 16:36
Google od mája testuje nový systém zabezpečenia účtov. K dnešnému dňu však novinku rozbieha naplno a nevyhne sa jej žiadny používateľ. Tí začali dostávať notifikácie k tomu, aby si v rámci svojho účtu Google nastavili tzv. passkey (prístupový kód). Novinka poslúži ako náhrada za heslo, ktoré so stále pribúdajúcimi kybernetickými útokmi stráca na integrite.
Pripravte sa na zmenu! Google končí so základnou funkciou

Ak používaš prístupové kľúče, prihlásenie do účtu Google zahŕňa iba zadanie používateľského mena a následné potvrdenie pokusu pomocou existujúceho hesla telefónu alebo počítača (kód PIN, odtlačok prsta, tvár atď.).

Predtým proces nastavenia zahŕňal manuálne prechod na g.co/passkeys. Google čoskoro začne zobrazovať výzvy každému na vytvorenie prístupových kľúčov pri ďalšom prihlásení do účtu Google. Prístupové heslo účtu Google musíte vytvoriť pre každý telefón, tablet, prenosný počítač a stolný počítač, zatiaľ čo prístupové kľúče eliminujú potrebu 2-krokového overenia Googlu (2SV).

V rámci tohto spustenia môžu používatelia stále používať svoje heslo cez prístupové kľúče vypnutím možnosti „Preskočiť heslo, ak je to možné„. V prípade straty zariadenia môžete prístupové kľúče účtu Google odvolať v Nastaveniach.

Od uvedenia na trh spoločnosť Google zistila, že „viac ako 64% našich používateľov považuje prístupové kľúče za ľahšie použiteľné v porovnaní s tradičnými metódami, ako sú heslá a 2-stupňové overenie (2SV)“. Ľudia si tiež myslia, že prístupové kľúče sú jednoduchšie, pretože proces prihlásenia je údajne „o 40% rýchlejší ako heslá“.

Google spolupracuje s partnermi na „povolení prístupových kľúčov na platformách Chrome a Android“. Cieľom je zabiť heslá, ktoré môžu byť zdieľané, phishingové a odhalené pri úniku údajov. To nie je možné s prístupovými kľúčmi, a preto priemysel tlačí túto budúcnosť bez hesiel tak tvrdo.

napidroid.hu/fontech.startitup.sk

Toto ste už čítali?

Tagy: google
Cookies