Back to top

Privítanie najmenších obyvateľov mesta

Publikované: 24. máj 2024 - 9:37
Vo štvrtok 23. mája mestský úrad znovu zaplnil detský džavot.
Privítanie najmenších obyvateľov mesta

Edita Tilajčíková srdečne pozdravila zhromaždených na podujatí, na ktorom vedenie mesta privítalo deti narodené v novembri a decembri 2022, ako aj v januári a februári 2023. Slovo následne odovzdala MUDr. Jurajovi Puhovi, zástupcovi primátora mesta Dunajská Streda, a požiadala ho o slávnostný príhovor.

 

Viceprimátor pozdravil deti a ich rodičov v mene samosprávy i svojom vlastnom. Vyjadril radosť z toho, že zázrak narodenia dieťaťa rodičia pri tejto príležitosti oslávia spolu s mestom.

„Príchod dieťaťa do rodiny je skutočne zázrakom, no zároveň predstavuje aj nespočetné množstvo úloh a výziev, preto je dôležité, aby dieťa, jedna z najväčších hodnôt našej spoločnosti, mohlo vyrastať pod ochrannými krídlami rodiny,”

- zdôraznil Juraj Puha a následne dodal: „Prvoradou úlohou nášho mesta je podporovať prosperitu rodín. Dúfam a verím, že v našom meste je dobré byť dieťaťom, je dobré mať dieťa a je dobré byť matkou.“

Riaditeľka Žitnoostrovskej knižnice v Dunajskej Strede PhDr. Helena Laczová srdečne privítala batoľatá a ich rodičov a potom prezradila, že spolu s kolegami a milým darčekom na toto podujatie samosprávy zavítala po prvý raz, ale so zámerom vytvoriť tradíciu. Mestská a okresná knižnica ponúkla rodičom detí ročné členstvo v inštitúcii, ktoré môžu využiť tak v časti pre deti a mládež, ako aj v sekcii pre dospelých. Ak si teda rodičia chcú požičať knihy pre svoje deti, preštudovať si literatúru v téme výchova detí, prípadne hľadajú oddychové čítanie, môžu tak urobiť na jeden rok zadarmo vďaka tomuto darčeku knižnice.

Po slávnostných príhovoroch si 19 prítomných detí a ich rodičia prevzali pamätný list z rúk viceprimátora Juraja Puhu, ako aj dar mesta od prednostky úradu Ing. Dariny Nagyovej a pozornosť knižnice od Heleny Laczovej. Následne sa rodičia podpísali do kroniky mesta.

Mgr. Zuzana Bazsó Horváthová, DiS.art, pedagogička Základnej umeleckej školy v Dunajskej Strede, svojou hrou na priečnej flaute milé podujatie ešte viac spríjemnila.

Viac fotografií z privítania novorodencov v máji 2024 si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

Text a foto: Vince Rózsár

Toto ste už čítali?

Cookies