Back to top

Projekt „Poďme SPOLU na DAC!“ v novom šate

Publikované: 30. august 2017 - 14:47
So začiatkom školského roka sa vracia aj náš projekt pre žiakov a študentov základných a stredných škôl. V novej sezóne v novom šate.

Ligotavé detské očká, radosť a úsmevy dvoch stoviek mladých fanúšikov. Tak vyzeral pilotný projekt s názvom „Poďme SPOLU na DAC!“, ktorý náš klub organizoval počas domácich stretnutí jari 2017. Určený bol pre žiakov a študentov základných a stredných škôl, a tí si popri návšteve zápasov mužstva odnášali z našej Arény aj množstvo ďalších krásnych zážitkov, vrátane prehliadky štadióna či fotenia sa s hráčmi priamo na hracej ploche. „Bol to zážitok na celý život,“ - tak znela väčšina vyjadrení, ktorými nás vďační mladí návštevníci priam zasypali.

Na tento projekt nadviažeme aj v novej sezóne 2017/18, a to od druhého septembrového zápasu v MOL Aréne (DAC-Senica, streda 20.9. o 19.00 h).

„Poďme SPOLU na DAC!“ sa navyše stal aj súčasťou projektu Futbalmania, ktorý v spolupráci s ÚLK a 4sportsmedia organizuje každý Fortuna ligový klub. Tento projekt je podporovaný programom Európskej únie Erasmus+ a jeho cieľom je prilákať na naše štadióny čo najviac priaznivcov futbalu.

Ďalšou novinkou je, že pred každou návštevou detí na našom štadióne sa uskutoční aj ich stretnutie s vybranými hráčmi priamo v danej škole. Futbalisti DAC-u sa najneskôr v týždni pred samotným zápasom vyberú za deťmi do ich školy a v rámci rôznych aktivít im spestria vyučovanie.

„Projekt sme v minulom ročníku spustili s víziou, že pritiahneme do MOL Arény ešte viac detí. Mali sme veľmi pozitívnu spätnú väzbu zo strany zúčastnených detí a učiteľov, niektoré z detí dokonca začali spolu s rodičmi pravidelne navštevovať zápasy DAC. O projekt bol zo strany škôl v minulej sezóne obrovský záujem, takže rozhodnutie v ňom pokračovať sa rodilo ľahko. Tentoraz sme projekt rozšírili aj o návštevu škôl a veríme, že túto sezónu, aj za pomoci Futbalmánie, pripravíme pre deti ešte väčší zážitok,“ vyhlásil obchodný a marketingový manažér klubu Martin Tornyai.

Organizovaný zážitkový výlet na domáce stretnutia DAC-u pozostáva zo zabezpečenia dopravy, vstupeniek, fotenia a suveníru. Projektu sa môžu zúčastniť školy, družstvá a organizácie v maximálnom počte 30 detí a 2 dospelí ako pedagogický dozor.

FC DAC 1904 zabezpečí nasledovný rámcový priebeh akcie (odhadovaná dĺžka cca 3-4 hodiny):

- Vyzdvihnutie žiakov v mieste školy (2 hodiny pred zápasom, max. 40 km v okolí Dunajskej Stredy)

- Doprava na zápas autobusom DAC

- Odovzdanie suvenírov

- Návšteva zápasu DAC

- Fotenie

- Návrat autobusom po zápase

Všetky uvedené aktivity projektu ponúka DAC školám a organizáciám ZDARMA!

Prvým zápasom pre projekt „Poďme SPOLU na DAC!“ je súboj DAC-Senica, ktorý sa uskutoční v dunajskostredskej MOL Aréne dňa 20. septembra 2017 o 19.00 h.

Registrácia na uvedené stretnutie začína dnes o polnoci (29. augusta 2017 o 24.00 h), končí 1. septembra 2017 o 24.00 h a prebieha cez registračný formulár, ktorý si môžete stiahnuť tu. Vyplnený registračný formulár prosíme zaslať na emailovú adresu jatek [at] fcdac.sk. Rozhodujúcim kritériom pre výber školy alebo organizácie je dátum a čas registrácie.

Zdroj: fcdac.sk

Toto ste už čítali?

Tagy: DAC
Cookies