Back to top

Prvé kolo aj s prenosom zo Žiliny

Publikované: 7. júl 2016 - 9:23
V úvodnom kole Fortuna ligy Michalove opäť privítajú majstra, nováčik nastúpi na Liptove. Nás čaká v prvom kole stretnutie so Žilinou na jej pôde, kým od 3. kola sa našim prechodným domovom stane Senec.

Nový súťažný ročník Fortuna ligy odštartuje v sobotu 16. júla o 19.00 h predbežne piatimi zápasmi. Michalovce privítajú rovnako ako v ouvertúre predchádzajúcej sezóny majstrovský Trenčín. V Senici sa tešia na atraktívny súboj so Slovanom Bratislava, v Podbrezovej očakávajú súpera nemenej zvučného mena – Spartak Trnava a ViOn Zlaté Moravce nastúpi proti obhajcom bronzu z Myjavy. Nováčik Tatran Prešov sa predstaví v Ružomberku. V prípade postupu slovenských zástupcov (Slovan, Trnava, Myjava) do 2. predkola Európskej ligy by sa ich súboje 1. kola Fortuna ligy uskutočnili v nedeľu s nezmeneným časom úvodného výkopu o 19.00 h.

Prvé kolo Fortuna ligy 2016/17 dohrajú v nedeľu 17. júla od 19.30 h duelom MŠK Žilina – DAC Dunajská Streda, ktorý budú môcť v priamom prenose sledovať aj diváci RTVS. Toto stretnutie sa podľa pôvodného vyžrebovania malo uskutočniť na Žitnom ostrove, ale pre výstavbu nového štadióna DAC odsúhlasilo Prezídium Únie ligových klubov výmenu dejiska. Súperi sa tak najskôr stretnú na novom umelom trávniku pod Dubňom a v 12. kole na pôde Dunajskej Stredy. Prezídium ÚLK zároveň schválilo štadión NTC v Senci ako náhradné dejisko domácich stretnutí DAC, až kým nebudú mať zverenci Krisztiána Németha k dispozícii svoju novú arénu.

K zmene poradia domácich zápasov došlo aj v 2. resp. 13. kole. Spartak Myjava nastúpi 23. júla v Podbrezovej a doma si so „železiarmi“ zmeria sily až v druhej polovici októbra, keďže v júli bude jeho štadión dejiskom majstrovstiev Európy futbalistiek do 19 rokov.

Prezídium ÚLK sa venovalo aj téme priamych televíznych prenosov zo zápasov Fortuna ligy 2015/16. „Ďalej pokračuje naša úspešná spolupráca s RTVS z minulej sezóny. Zástupcovia verejnoprávnej televízie si už vybrali, ktoré stretnutia odvysielajú v úvodných troch kolách. Po zápase Žilina – Dunajská Streda sa diváci môžu tešiť na východniarske derby Prešov – Michalovce a v treťom kole im RTVS ponúkne zápas Podbrezová – Slovan,“informoval o pláne prenosov výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák a k televíznej téme ďalej dodal: „Naším cieľom je priniesť fanúšikom čo najviac zaujímavých stretnutí Fortuna ligy aj prostredníctvom televízie tak, ako to bolo v ročníku 2015/16. Čísla sledovanosti nám ukázali, že slovenský ligový futbal je pre televízneho diváka atraktívny. Preto náš marketingový partner UFA Sports v súčasnosti intenzívne rokuje s ďalšími vysielateľmi, ktorí majú záujem o priame prenosy z Fortuna ligy. Verím, že čoskoro budeme môcť fanúšikov informovať o uzavretí dohody. Naďalej platí naša zmluva s internetovou televíziou huste.tv, ktorá bude vysielať priame prenosy zo všetkých stretnutí Fortuna ligy a opäť prinesie aj pravidelný magazín Esencia futbalu.

Predbežný program úvodných kôl Fortuna ligy 2016/17

1. kolo

sobota 16. 7. o 19.00 
MFK Ružomberok - Tatran Prešov
ŽP Šport Podbrezová - Spartak Trnava 
ViOn Zlaté Moravce - Spartak Myjava
FK Senica - Slovan Bratislava
Zemplín Michalovce - AS Trenčín

nedeľa 17. 7. o 19.30
MŠK Žilina - DAC Dunajská Streda - p.p. RTVS

2. kolo

sobota 23. 7. o 19.00
AS Trenčín - FK Senica
Slovan Bratislava - ViOn Zlaté Moravce
ŽP Šport Podbrezová - Spartak Myjava
MŠK Žilina - MFK Ružomberok
Spartak Trnava - DAC Dunajská Streda

nedeľa 24. 7. o 20.15
Tatran Prešov - Zemplín Michalovce - p.p. RTVS

3. kolo

sobota 30. 7. o 19.00
MŠK Žilina - Tatran Prešov
MFK Ružomberok - Spartak Trnava
ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
FK Senica - Zemplín Michalovce

nedeľa 31. 7. o 17.00
ŽP Šport Podbrezová - Slovan Bratislava - p.p. RTVS

pondelok 1. 8. o 19.00  
DAC Dunajská Streda - Spartak Myjava

hrá sa v Senci

Aktuálne vyžrebovanie Fortuna ligy 2016/17 si môžete stiahnuť tu.

Zdroj: fortunaliga.sk

Toto ste už čítali?

Cookies