Púchov - DAC 2:5 (0:1)

Publikované: 9. august 2018 - 9:27
Sedemgólová prestrelka v druhom kole Slovnaft Cupu. Po bojoch v Európskej lige, úspešnom ťažení vo Fortuna lige, DAC úspešne vstúpil aj do Slovenského pohára. Vyčerpaného súpera prevýšil a zvíťazil nad ním trojgólovým rozdielom.

Z ligovej základnej jedenástky nastúpili do Slovenského pohára len dvaja rovnakí hráči – Jedlička a M. Vida. Novicov v úvodnej zostave proti Púchovu bolo teda deväť: Špririak, Koné, Záhumenský, Davis, Ljubičić, Aluku, Divković, Almási a premiéru si za náš dres odkrútila naša čerstvá posila – Baumgartner. Po úvodnom centri domáceho Kosorína prevzal iniciatívu v zápase DAC. V ôsmej minúte sme po faule na Divkovića získali penaltu. Loptu si na biely bod postavil Davis, poslal ju k ľavej žrdi, kým domáci gólman kryl druhú stranu - 0:1. V osemnástej minúte doletel Špiriakov center až k Almásimu, ten z gólovej pozície bránu netrafil. V 22. minúte Davis vysunul kolmicou do šestnástky Divkovića, ktorý však bol pri strele z ostrého uhla vychytaný. O tri minúty si naša obrana nepokryla Sibandu, ten z dobrej pozície z vnútra šestnástky netrafil loptu ideálne. V 42. minúte našiel Špiriak v pokutovom území Almásiho hlavu, náš dlhý útočník loptu nedokázal umiestniť. V závere úvodnej polovice hry Jedlička podbehol loptu pri rohovom kope, dostala sa až ku Kosorínovi, ktorý ponúknutú príležitosť nechcene zahodil. V prvom polčase sa náš celok, ako favorit, ukázal lepšie, no domáci predviedli obrovskú bojovnosť s odkazom, že sa musíme mať na pozore.

Druhé dejstvo pokračovalo v nastolenom trende, s našou prevahou, no s nebezpečnými a motivovanými Púchovčanmi. Už v 53. minúte si domáci vypracovali šancu stretnutia, do samostatného nájazdu na hranici ofsajdu bol vysunutý Kosorín, ktorý svoju obrovskú príležitosť premárnil strelou tesne vedľa žrdi. O tri minúty už mohol zvýšiť náskok K. Vida, hlavičkoval nad a rovnako skončil neskôr aj Almási. Studenú sprchu a nepríjemné prekvapenie dostalo naše mužstvo po hodine hry, kedy Brezničan našiel v pokutovom území perfektne postaveného Kvaššaya, ktorý z prvej prekvapil obranu aj nášho gólmana - 1:1. O šesť minút mohol dostať Brezničan do šokujúceho vedenia Púchov, kedy po rohovom kope najvyššie vyskočil v pokutovom území, prekonal aj Jedličku, no na bránkovej čiare ho zastúpil K. Vida. Nevyužitú príležitosť sme kruto potrestali, po bojoch v šestnástke sa lopta odrazila k Šatkovi, ktorý z prvej trafil odkrytú bránu - 1:2. V 69. minúte sme sa prvýkrát dostali do dvojgólového vedenie, po centri Záhumenského sa do lopty v šestnástke oprel Almási, ktorý nedal Pilnému žiadnu šancu v bráne - 1:3. V 73. minúte sa nás pokúsil prekvapiť Turza, no nemieril presne, opačný prípad nastal o päť minút, kde K. Vidovu umiestnenú strelu šikovne vyrazil domáci gólman. Značne vyčerpanému mužstvu sme z následného rohového kopu strelili štvrtý gól, Divkovićov z rohového kopu našiel nikým nekrytého Ljubičića a ten už musel loptu len doviesť do brány - 1:4. Naše útočné chúťky nekončili, a tak v 83. minúte letel center opäť od Divkovića, lenže teraz z ľavého krídla, ďalší nepokrytý Šatka strelil podobný gól ako predtým Ljubičić - 1:5. Naše mužstvo sa nechcelo zastaviť, Bajić rovno po rozohraní súpera získal loptu, pustil sa na Pilného bránu a jeho pokus bol zachytený až v poslednej chvíli. Dve minúty pred koncom spečatil definitívny výsledok D. Pilný, ktorého nechala naša obrana zoči-voči Jedličkovi, čím stanovil na konečných 2:5.

Trojgólový rozdiel, zaslúžené víťazstvo a postup do 3. kola Slovnaft Cupu, o ktorý sme sa opäť mohli podeliť s približne 50 úžasnými fanúšikmi. Po zápasoch Európskej ligy, úvode Fortuna ligy, máme za sebou už aj stretnutie Slovnaft Cupu. Opäť sa však v pokračujúcich anglických týždňoch musíme preladiť na ligu, kde v sezóne premiérovo v sobotu odohráme domáci ligový zápas proti Ružomberku, ktorý privítame 11. augusta o 19:00.

MŠK PÚCHOV - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 2:5 (0:1)

Slovnaft Cup, 2. kolo, 08.08.2018, 17.00 h

Góly: 8. Davis (11m) 0:1, Kvaššay 1:1, 67. Šatka 1:2, 69. Almási 1:3, 79. Ljubičić 1:4, 83. Šatka 1:5, 88. Pilný 2:5

Rozhodovali: Pavlík - Borsányi, Galo, 1250 divákov

ŽK: 38. Vanák, 43. Brezničan, 84. Riška

DAC: Jedlička - Špiriak, Koné (55. Šatka), Záhumenský, Davis - M. Vida (81. Bajić), Ljubičić, Baumgartner (63. K. Vida) - Aluku - Divković, Almási

Púchov: P. Pilný - Rosina (46. Ozimný), Riška, Brezničan, Vanák - Pilát - Kosorín, Kvaššay (70. Turza), Sibanda, Kopiš (57. Krčula) - D. Pilný