Back to top

Radimov - DAC 0:2 (0:0)

Publikované: 26. september 2019 - 12:02
Až 64 minút trvalo nášmu mužstvu, kým prekonalo obranný val domáceho celku. Jednoznačná prevaha na ihrisku a niekoľko gólových akcií ničila naša bezmocná koncovka. Povinný postup je však náš, no prechádzka „ružovou záhradou“ proti piatoligovému celku to nebola. Osemfinále nás čaká koncom októbra.
Radimov - DAC 0:2 (0:0)

Oproti neúspešnému ligovému duelu s Ružomberkom dnes nastali v našej zostave štyri zmeny. Na lavičku si šli oddýchnuť K. Vida, Oravec, Davis a Blackman a na miesto nich sa v základnej jedenástke predstavili Taiwo, Ronan, Šimčák a Divković. Už v štvrtej minúte Šimčák vysunul Taiwa do gólovej pozície, no on si loptu nespracoval ideálne. V desiatej minúte Šefčovič nebol ďaleko od toho, aby si loptu nešťastne vrazil do brány, no predsa len ju poslal na správne miesto. V šestnástej minúte predviedol Ramirez otočku v šestnástke, po ktorej aj vypálil, no medzi tri žrde sa netrafil. Po pol hodine hry sa nás pokúsili prekvapiť aj domáci, keď sa Kessl po pase pustil do životného úniku, tiesnený Beskorovainyim nakoniec v nádejnej pozícii nebol presný. V 35. minúte si pravačku vyskúšal Ronan, no lopta nám ešte stále nesadla ideálne na kopačky. O päť minút sa k strele z otočky dostal Šebesta, a aj keď našiel bránu, tak v nej rovno Jedličku. V 42. minúte Divković predviedol krásny prienik po pravom krídle, kde sa fintičkami zbavil dvoch protihráčov, aby sa dostal k strele k pravej žrdi, tú však Krakovský pokryl. O minútu na to sme zahrali štandardku, konkrétne Ronan našiel Kružliaka v malom vápna, náš obranca loptu hlavou tečoval, no domáci gólman zázračne lapal a tak sme sa po prvom polčase museli zmieriť s prekvapujúcou bezgólovou remízou s piatoligistom, keďže finálna fáza nám naďalej viazla.

Na nepriaznivý stav sme sa do druhého polčasu rozhodli rovno využiť striedanie, kde Taiwa nahradil K. Vida. Už v úvode sa v rámci cieľu streliť čo najskôr gól dostal M. Vida k strele do pravého vinkľa, ten si ale Krakovský postrážil. Aj tento polčas sa dlho niesol v znamení dobývania domácej brány, pretože recept na prekonanie sa rodil mimoriadne ťažko. Aj naďalej sme pokračovali bez streleného gólu, a tak k druhému striedaniu Šimčáka za Davisa prišilo v 52. minúte. Trápenie sme ukončili až v 64. minúte, kedy K. Vida poslal ľahučký center do pokutového územia, ktorý Ramirez hlavou nechytateľne poslal k vzdialenejšej žrdi - 0:1. Ani po góle sme kombinovať a tlačiť sa dopredu neprestali, no čo sa týka nádejných gólových akcii, tak s nimi to šlo naďalej horko-ťažko. K ďalšej vážnejšej akcii sme sa dostali až v 79. minúte a rovno aj táto akcia skončila gólom. Fábry zahral rohový kop na vzdialenejšiu žrď, kde našiel nabiehajúceho Beskorovainyiho, na ďalšiu hlavičku nášho dlháňa domáci gólman nemal nárok - 0:2. O päť minút Divković prestrelil domácu bránu, a tak sa lopta dostala k Čmelíkovi, ktorý z gólovej pozície prestrelil. Keďže to bolo z našej strany všetko, tak si zo Skalice berieme víťazstvo 2:0.

Hodinový horor proti piatoligovému Radimovu našťastie prekonaný! Dlhé, no náročné dobývanie súpera sme zlomili až po hodine hry, a tak nás čaká osemfinále koncom októbra. Zatiaľ je však na programe ligové pokračovanie, keď najbližšiu nedeľu 29. septembra o 18:00 privítame na našom štadióne Žilinu.

TJ DRUŽSTEVNÍK RADIMOV - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:2 (0:0)
Slovnaft Cup, 4. kolo, 25.9.2019, 18.00 h
Góly: 64. Ramirez 0:1, 79. Beskorovainyi 0:2
Rozhodovali: Kišš - Borsányi, Zemko, 2215 divákov
ŽK: -
DAC: Jedlička - Koštrna (K), Kružliak, Beskorovainyi, Šimčák (52. Davis) - M. Vida, Ronan - Taiwo (46. K. Vida), Fábry (83. Čmelík), Divković - Ramirez.
Radimov: Krakovský - Urbánek, Šefčivíč, Hrubša, Rosa - Černek, Drápal (K) (81. Vanek) - Šebesta, Valsa (62. Balážik), Božek (67. Foriška) - Kessi

Štatistiky:
Strely: na bránu 1:7, mimo 2:7
Rohy: 0:7
Ofsajdy: 3:2

zdroj: fcdac.sk

Toto ste už čítali?

Cookies