Back to top

Región Matúšova zem má nové informačné centrum pre turistov

Publikované: 15. september 2022 - 10:31
Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Matúšova zem – Mátyusföld slávnostne otvorila nové turistické informačné centrum (TIC), ktoré sprostredkuje návštevníkom tipy na výlety a zážitky v celom regióne v okolí Galanty. Vybudovanie informačného miesta je po založení samotnej OOCR ďalším dôležitým krokom pre rozvoj cestovného ruchu.
Región Matúšova zem má nové informačné centrum pre turistov

“K rozvoju cestovného ruchu sme pristúpili systémovo. Jednou z našich ambícií bolo pokryť ‚biele miesta,' kde ešte nefungujú oblastné organizácie cestovného ruchu. V okolí Galanty sa nám to podarilo pred necelým rokom, keď napriek pretrvávajúcej pandémii vznikla OOCR Matúšova zem. V krátkom čase sme podporili aj vznik turistického informačného centra. Považujem ho za ďalší stupienok v starostlivosti a informovanosti návštevníkov, vytváraní nových zážitkových programov pre destináciu Matúšova zem, a tým aj pre celý Trnavský kraj. Chceme, aby sa klienti o ponukách dozvedeli a mali záujem pricestovať do tohto krásneho a historicky významného regiónu, ” povedal trnavský župan Jozef Viskupič. Ako doplnil, “podobné centrum sme len nedávno otvorili v Smrdákoch. Som rád, že sa sieť turistických centier v našom kraji rozrastá. Cestovný ruch teda rozvíjame rovnomerne na celom území kraja aj v spolupráci s mestami, obcami a podnikateľmi.“

Galanta je kultúrno-historickým a obchodným centrom regiónu. Pýchou mesta je Neogotický kaštieľ Esterházyovcov, ktorý sa každoročne pýši veľkou obľubou turistov. Zvýšená návštevnosť je zabezpečená aj množstvom kultúrnych podujatí, ktoré sa uskutočňujú v nádvorí a v parku kaštieľa. So zvyšujúcou mierou návštevníkov narastá aj dopyt po turistickom informačnom centre, ktoré doteraz v destinácii chýbalo.

Financie na zriadenie TIC poskytol Trnavský samosprávny kraj (TTSK) prostredníctvom KIRA (Krajskej inovačnej rozvojovej agentúry) a mesto Galanta. Súčasťou zámeru bolo aj zrekonštruovanie miestnosti vedľa turistického centra, ktorá bude slúžiť ako kancelária a rokovacia miestnosť OOCR.

“Nové centrum bude adekvátnym priestorom pre poskytovanie informácií, brožúr, letákov a iných propagačných materiálov, ktoré napomôžu k zvýšeniu turistického ruchu v meste Galanta a v celom regióne. Turisti tu získajú kompletné informácie nielen o našej najznámejšej národnej kultúrnej pamiatke, Neogotickom kaštieli, ale aj o ďalších atrakciách, pamiatkach a vzácnych miestach či možnostiach rekreácie, športového vyžitia, zábavy, o ubytovacích a stravovacích možnostiach, podujatiach a podobne. Našim hlavným cieľom bude manažovanie ponúkaných služieb a tvorba programu pre turistov tak, aby sa u nás zdržali čo najdlhšie a odchádzali od nás spokojní,” doplnila výkonná riaditeľka OOCR Matúšova zem – Mátyusföld Andrea Sláviková.

Priamo v Neogotickom kaštieli, kde sídli novo otvorené TIC a kancelária OOCR, si môžu návštevníci vychutnať prehliadku zrekonštruovanej južnej veže v expozícii “Galanta na špirále storočiami,” ktorú prevádzkuje samotná OOCR. Kaštieľu, ktorý dali postaviť Esterházyovci, sa po mnohých rokoch postupne dostáva pozornosti a jeho krásy začínajú objavovať aj návštevníci zo zahraničia, ktorí sa v regióne zdržia dlhšie ako jeden deň alebo víkend.

TTSK

Toto ste už čítali?

Cookies