Back to top

Regő Szánthó: Čaká nás náročná odveta

Publikované: 8. júl 2022 - 15:20
„Naviedol som si loptu do šestnástky a po rýchlej kľučke doľava som hneď vystrelil, aby obranca ani brankár nestihli zareagovať.“ 21-ročný maďarský krídelník strelil prvý súťažný gól DAC-u v novej sezóne.
Regő Szánthó: Čaká nás náročná odveta

„Zápas nás stal veľmi veľa síl. Ťažko sme sa dostával za obranu súpera, boli hlboko stiahnutí a čakali na rýchle protiútoky. Hrali tvrdo, okopávali nás, presne ako sme očakávali. Bol to náročný duel a jednoduché to nebude ani v Severnom Írsku. Strelený gól ma teší, ale viem hrať ešte lepšie, mal som pár riskantných hĺbkových prihrávok. Možno by som mal hrať jednoduchšie, ale mám pocit, že sa neustále zlepšujem. Cítim dôveru trénera, snažím sa ju využiť. V drese Ferencvárosu som už nastúpil v niekoľkých zápasoch európskych pohárov, no toto bol môj prvý gól, z ktorého sa veľmi teším. Už pred ním som to skúšal z priamych kopov aj strelami z diaľky, ale tentoraz mi nevyšli. Z rohu sa mi takmer opäť podarilo nahrať na gól Kružliakov, no jeho hlavička išla o pár centimetrov nad. Pri mojom góle som si naviedol loptu do šestnástky a po rýchlej kľučke doľava som hneď vystrelil, aby obranca ani brankár nestihli zareagovať. Gól venujem mojej mamičke,“ povedal po včerajšom zápase Európskej konferenčnej ligy DAC-Cliftonville (2:1) Regő Szánthó, autor nášho prvého súťažného zásahu v novej sezóne.

„Očakávam veľmi ťažkú odvetu, myslím si, že Cliftonville sa aj doma stiahne a bude hrať tvrdý futbal. Dúfame, že rozhodca bude inak pristupovať k naťahovaniu času, pretože včera to Severní Íri dotiahli takmer k dokonalosti. Všade sa hrá iným štýlom. Súper hral tvrdo, viackrát ma skopli, nehrajú futbal pre oko diváka. Zaparkovali v šestnástke autobus, bolo ťažké dostať sa za ich chrbát. V takomto prípade to treba skúšať hlavne strelami z väčšej vzdialenosti. Som presvedčený, že toto bude recept na úspech aj v odvete. Do Severného Írska cestujeme s jednogólovým náskokom, takže momentálne sme o krok vpred,“ hovorí 21-ročný krídelník už smerom k odvete, ktorú odohráme budúci štvrtok v Belfaste. Regő, ktorý u nás hosťuje z Ferencvárosu, hral včera do 61. minúty. „Čo sa týka môjho striedania, cítil som, že ešte mám sily pokračovať, ale bolo to rozhodnutie trénera, ktoré plne akceptujem. Na ihrisku som sa cítil dobre, atmosféra bola výborná, som rád, že na zápas prišlo toľko ľudí, ktorí nás celý čas povzbudzovali. Je úplne iné hrať proti zahraničným tímom.“

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies