Regő Szánthó: Tento gól je pre mňa veľmi dôležitý

Publikované: 18. apríl 2022 - 13:32
„Sobotňajšie víťazstvo určite dodá mužstvu sebavedomie a rovnako úspešní chceme byť aj v ďalších zápasoch." 21-ročný maďarský krídelník zakončil gólom peknú akciu už v 2. minúte ligového stretnutia DAC-Žilina (2:0).

„Konečne sa môžeme tešiť z víťazstva. Máme za sebou veľmi náročný duel, súper mal vysoké držanie lopty, nútil nás brániť, preto sme sa viac sústredili na rýchle protiútoky. Veľmi ma teší gól, bolo dôležité ísť tak skoro do vedenia. Pekný bol aj Ciganiksov zásah. Pri mojom góle Balogh predĺžil loptu na Verlindena, ktorý ušiel po ľavom krídle, poslal mi milimetrový center, na ktorý som si dobre nabehol a už nebol problém trafiť. Je mi ľúto, že som neskóroval skôr, až teraz sa dostavil výsledok tvrdej práce. Toto víťazstvo určite dodá mužstvu sebavedomie a rovnako úspešní chceme byť aj v ďalších zápasoch. Môj prvý zásah vo farbách DAC-u je pre mňa veľmi dôležitý. Kdekoľvek hrám, vždy chcem mužstvu pomáhať gólmi. Ďakujeme fanúšikom za podporu, sme radi, že sme ich dokázali potešiť. Gól venujem mojej priateľke, ktorá sledovala zápas priamo na štadióne,“ povedal po ligovom stretnutí DAC-Žilina (2:0) 21-ročný krídelník nášho tímu Regő Szánthó, ktorý k nám prišiel v zime na poldruharočné hosťovanie z Ferencvárosu Budapešť.

Szánthó nastúpil na svoj 3. zápas vo Fortuna lige, ten prvý absolvoval pred mesiacom v Žiline. Už v 2. minúte sobotňajšieho stretnutia poslal Verlindenovu presnú prihrávku pod brvno. O jedenásť minút neskôr stanovil Ciganiks konečný výsledok. Zaujímavosťou je, že obaja strelili svoj prvý ligový gól vo farbách DAC-u proti Žiline - tak ako predtým ďalších 13 hráčov. Celkovo sa stal Regő 180. a Andrejs Ciganiks 181. strelcom DAC-u v najvyššej súťaži. Szánthó bol dlhší čas aj členom maďarskej reprezentácie do 21 rokov. „Dúfam, že stretnutie videl aj tréner Zoltán Gera. Chcem sa vrátiť do reprezentácie, v ktorej som toho zatiaľ moc neodohral. Dúfam, že najbližšie dostanem pozvánku. Po zápase sme oslávili zisk troch bodov, no od nedele sa už pripravujeme na ďalší súboj. Osobne som sa veľmi unavil, keďže som sa musel často vracať do obrany. Myslím si, že každý vydal veľa energie, tvrdo sme pracovali a prinieslo to svoje ovocie. Najbližšie nás čaká ďalšie ťažké stretnutie proti Slovanu. Rozoberieme si naše posledné vzájomné súboje a počas tréningov sa budeme pripravovať na súpera. Vieme, akým štýlom hrajú a čo na nich môže platiť. Radi by sme im odplatili prehru z predošlého zápasu vonku. Sme si istí, že po sobotňajšom víťazstve budeme dostatočne sebavedomí.“