Reportáž: Banská Bystrica - DAC 1904 1:0 (0:0)

Publikované: 12. august 2024 - 9:51
Zo stredu Slovenska sa DAC vrátil domov naprázdno. Žlto-modrí hráči dominovali na lopte, ale finálka im proti pozornej banskobystrickej obrane nevychádzala podľa predstáv, kým Dukla skórovala zo svojej jedinej strely na bránku. Namiesto čela tabuľky sa tak v nedokončenom 3. kole prepadli na 5. miesto.

V porovnaní s posledným ligovým stretnutím, v ktorom sme nad Komárnom zvíťazili 2:0, spravil náš tréner v základnej zostave len jednu zmenu. Na lavičku posadil Yapiho a namiesto neho nasadil Mendeza. Od úvodného hvizdu sa fandilo na oboch stranách a my sme boli samozrejme radi najmä za našich 86 skvelých fanúšikov. Domáci začali s dvoma vybojovanými rohovými kopmi, ale Popovića nedostali do úzkych. V prvej nebezpečnej pozícií sa ocitol Rymarenko v dvanástej minúte, ktorý však ani nie z piatich metrov minul našu bránku. Postupne sme sa viac osmelili, ale vpredu sme sa proti prehustenej obrane ťažko presadzovali. Prvú vážnejšiu príležitosť sme mali po pol hodine. Trusa si zasekávačkou pripravil výbornú streleckú príležitosť, ale zvnútra šestnástky minul priestor troch žrdí. V 42. minúte sa Záhumenský na ľavom krídle dostal cez Andzouanu, ale štipľavá strela z ostrého uhla sa gólom nemohla skončiť. Polčas, v ktorom dominovali najmä defenzívy na oboch stranách, gól nepriniesol. Boli sme o niečo futbalovejší aj nebezpečnejší, a tak sme verili, že v druhom dejstve nájdeme recept na trojbodový zápis.

Druhý polčas sme začali s ešte väčšou prevahou na lopte, ale naďalej nám chýbala údernejšia finálka. Napriek snahe sme sa nevedeli presadiť cez zhustenú obranu Banskej Bystrice. Domáci naopak raz zaútočili a hneď sa dostali do vedenia. V 51. minúte Záhumenský z ľavého krídla načapoval loptu priamo na Malecovu hlavu, ktorý využil svoju výškovú prevahu, presne namieril a Popović sa už len mohol prizerať – 1:0. O víťazný gól sa postarali dvaja naši bývalí hráči, navyše padol z jedinej domácej strely medzi tri žrde. Do štyroch minút mohlo byť vyrovnané. Redzic sa dostal v šestnástke k strele z nádejnej pozície, no o kúsok minul ľavú žrď. Po hodine hry poslal Vitális hlavou na bránku Andzouanov center, ale Reháka neprekvapil. Pokračovali sme v aktivite, ale finálka naďalej viazla. V 73. minúte sa Brunetti dostal k hlavičke v šestnástke, ale nebol presný. Ako počas celého zápasu, tak aj v závere letel jeden center za druhým do šestnástky súpera, ale v rozhodujúcej fáze sme si s loptou nevedeli dať rady. V 86. minúte sme sa po ruke dožadovali penalty, ale hlavný rozhodca nepískal, keďže ruka bola počas dotyku v prirodzenej polohe. V nadstavenom čase sa Andzouana snažil umiestniť loptu k ľavej žrdi, ale menej razantný pokus Reháka nevystrašil. Nepochodil ani Redzic, ktorý hlavou nedokázal skrotiť dobrý Trusov center, a preto sme definitívne prišli o všetky body.

Prvá ligová prehra v sezóne znamená, že namiesto priebežného prvého miesta klesáme v nedokončenom 3. kole na piatu priečku. Po zápase s Banskou Bystricou sa aj o týždeň v sobotu 17. augusta o 18:00 predstavíme na pôde súpera a to v ďalekých Michalovciach.

Xisco Muñoz, DAC: „Dnešný zápas bol jednoznačne o tom, že sme mali využiť situácie, do ktorých sme sa dostali. Domáci si počkali na svoju šancu, dokázali z nej skórovať a nakoniec ideme domov bez bodu. Musíme ešte viac porozmýšľať nad tým, čo a ako zlepšiť. Vedeli sme, že v určitých herných situáciách nám chýba skúsenosť pri ich riešeniach. Neboli sme dostatočne nebezpeční. Do šancí sme sa dostávali, ale nedokázali sme ich dotiahnuť. Taký je futbal. Dnešný výkon ukázal kde sa nachádzame a ako je na tom mužstvo.“
Marek Bažík, B. Bystrica: „Začnem so slovami trénera hostí, že taký je futbal. V predošlom zápase sme proti Skalici v posledných sekundách prišli o dva body a teraz sme šťastnejší my. Vedeli sme, že nebudeme mať loptu veľa na nohe a viac budeme musieť pracovať v defenzíve. Za výkon musím pogratulovať mojim hráčom. Víťazstvo nás stálo veľa síl. Vedeli sme, že šancí bude pomenej a som o to radšej, že sme boli efektívnejší. Gól sme dali z dvoch-troch vypracovaných príležitostí. Teší ma, že veľa vecí, ktoré trénujeme, sme dokázali preniesť do zápasu. Rovnako mám radosť, že to Malecovi padlo, tento gól potreboval a sme radi za víťazstvo nad takým kvalitným súperom. Potrebujeme však pracovať ďalej, aby sme na toto víťazstvo nadviazali.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Banská Bystrica - DAC kliknite SEM!!!

MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:0 (0:0)