Reportáž: DAC 1904 - Podbrezová 3:1 (3:1)

Publikované: 8. apríl 2024 - 9:17
O všetkom rozhodol trojgólový uragán DAC-u z úvodu stretnutia. Hostia sa gólom do šatne ešte snažili zdramatizovať duel, ale ten si napriek nižšiemu držaniu lopty žlto-modrí bezpečne postrážili. Víťazstvo zároveň znamená, že pred súbojom so Slovanom sa vyšvihli na bronzový stupienok.

Oproti nášmu poslednému ligovému duelu proti Ružomberku sme mohli v našej základnej zostave badať dve zmeny. Po vyliečení sa do nej vrátil Trusa a po odpykaní kartového trestu zase Dimun. Na lavičku vytlačili Redzica a Kharatina. Do zápasu a nekončiaceho boja o pohárovú Európu sme vstúpili najlepším možným spôsobom. Mendez hneď v úvode naservíroval loptu priamo na nestráženého Koného, ktorý ju v 59. sekunde bez najmenších problémov umiestnil k pravej žrdi – 1:0. V šiestej minúte pre zmenu hlavičkoval autor predošlého gólového centra Mendez, ale Rehák sa nenechal nachytať. V 11. minúte sme napriek tomu vyhrávali o dva góly. Tentokrát Andzouana poslal loptu z pravého krídla pred bránku súpera, kde Trusa výborne predstihol brániacich hráčov, tesne pred Rehákom loptu na štýl kung-fu tečoval, čím gólmana hostí absolútne zmiatol – 2:0. To nebolo všetko. O päť minút predviedol Herc skvelý pressing, s ktorým získal loptu a následnou kolmicou vysunul do skvelej pozície Trusu. Náš útočník sa neulakomil, loptu nahral ešte lepšie stojacemu Konému a následne už nebolo o čom – 3:0. Po pol hodine Vitális z priameho kopu nacentroval loptu priamo na Dimunovu hlavu, ale náš stredopoliar ju nedokázal hlavou umiestniť podľa predstáv. V 38. minúte prvýkrát pohrozila Podbrezová. V šestnástke sme nedokázali odzbrojiť Kabonga, ktorý vďaka tomu mal možnosť zakončiť v nebezpečnej pozícií. Loptu našťastie z otočky napálil priamo do nášho gólmana. Približne od 30. minúte sme iniciatívu v polčase prenechali nášmu súperovi a to sa nám v závere vypomstilo. V tretej nadstavenej minúte sa Sanusi ocitol zoči-voči nášmu gólmanovi a v tejto pozícii vedel čo robiť – 3:1. Ani inkasovaný gól nám nezobral úsmev z tváre, keďže sme úvodnú polovicu stretnutia vyhrali o dva góly.

Hostia s priebehom stretnutia pochopiteľne neboli spokojní, a preto tréner Skuhravý spravil v prestávke rovno dve zmeny v základnej zostave. Ani tieto striedania, našťastie, nespôsobili, že by hostia začali byť výrazne nebezpečnejší. Naopak, v 56. minúte sa Andzouana po dlhom centri pokúsil prekabátiť mierne vybehnutého gólmana hostí, ale lopta sa medzi tri žrde nezmestila. O dve minúty sa o rovnaké prekvapenie pokúsil Herc z ešte väčšej diaľky, no tiež tesne minul. V 68. minúte sa k strele z ostrého uhla dostal Trusa, vypálil asi meter nad. O dve minúty to zase horelo na našej strane. Bajova strela bola tečovaná a vďaka tomu opečiatkovala naše brvno! Schyľovalo sa k nášmu pohodovému víťazstvu, keď v 81. minúte sa zranil a musel byť vystriedaný Brunetti. Následne hlavný rozhodca nariadil penaltu za údajnú ruku Kačarabu, ktorá však po VAR-e bola odvolaná, lopta trafila Ukrajincovu hlavu. Hostia zahrali aj tri rohy za sebou, všetky sme ubránili a nevyšiel im ani záverečný nápor. Väčšina striel letela mimo tri žrde, a tak sa stav 3:1 stal konečným.

Po zaváhaní Žiliny proti Slovanu sme sa dvanástym víťazstvom v sezóne predrali na 3. miesto. Po Podbrezovej sa tešíme na naše najväčšie derby, ktoré nás v Bratislave čaká proti Slovanu budúcu sobotu 13. apríla o 17:30. Naši fanúšikovia lepšiu pozvánku, ako víťazstvo 3:1, ani nemohli dostať.

Xisco Muñoz, DAC: „Myslím si, že to bol veľmi dobrý futbal z oboch strán. Zaznamenali sme neuveriteľne dobrý štart do zápasu. Súpera sme prekvapili vysokým pressingom, ktorý sme nacvičovali celý týždeň. Mali sme dobré zisky lôpt a prechody do útoku. Hrali sme v štýle, s ktorým sa chceme prezentovať doma. Vieme, aké silné stránky má náš súper, hrá veľmi dobre s loptou. Prvý polčas bol jednoznačne náš. V druhom sme už mali nejaké problémy, ale sme v nadstavbe a tu sú len kvalitní súperi. Odohrali sme zápas v takej kvalite, s akou sa chceme prezentovať a hrať. Už sa však začíname pripravovať na ďalší dôležitý zápas proti Slovanu.“
Roman Skuhravý, Podbrezová: „Prehrali sme 1:3, ale nechcem byť negatívny. Zaslúžene sme prehrali za direktívny začiatok. Viem však v akej fáze sme a viem sa po tejto prehre vcítiť do akéhokoľvek hráča. Po Slovane, Trnave a týchto rýchlych góloch viem, aké to je zlé. Kritický však nechcem byť preto, lebo sme v druhom polčase boli lepší a dostali sme sa aj do nejakých šancí. Súper zase umne bránil a kontroloval priebeh stretnutia. Gratulujem Dunajskej Strede k víťazstvu 3:1.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Podbrezová kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA – FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ 3:1 (3:1)