Reportáž: DAC 1904 - Slovan 1:2 (0:0)

Publikované: 15. september 2024 - 9:25
Úradujúceho majstra, účastníka hlavnej fázy Ligy majstrov a nášho najväčšieho rivala sme výrazne potrápili. Až do záverečného hvizdu sme v daždivom zápase plnom kontroverzných momentov siahali na bodový zisk, ale nakoniec končíme naprázdno. Zlomovým momentom bola penalta v deviatej nadstavenej minúte, ktorú Trusa, nanešťastie, nepremenil.

Oproti poslednému ligovému stretnutiu, v ktorom sme zvíťazili nad Michalovcami 3:0, spravil náš tréner tri zmeny v základnej zostave a z toho dve nútené. Na lavičku posadil Herca a pre zranenie vypadli Yapi s Dimunom. Namiesto nich nastúpili uzdravený Csinger, nová posila Bassey a Andzouana. Začiatok stretnutia bol opatrný z oboch strán, ale ako sa na dobré derby patrí, tak o tvrdé súboje na hrane nedovolených zákrokov nebola núdza. Na prvú strelu sme čakali do 24. minúty, kedy Bassey skvelou kolmicou vysunul do šestnástky Trusu a ten bol z ostrého uhla vychytaný. Aj druhá zaujímavejšia príležitosť bola naša. Bernát po zahraní štandardky našiel v 31. minúte v šestnástke Kačarabu, ktorého hlavička zapadla len tesne za brvnom. O minútu na to dostal Trusa pas do šestnástky a v nebezpečnej pozícii bol jeho pokus v poslednej chvíli tečovaný. V 36. minúte Weiss ml. zahral priamy kop z dobrej pozície, no nastrelil len žlto-modrý múr. Najväčšiu šancu na gól mal v prvom polčas Barseghjan v 42. minúte. Predral sa do našej šestnástky popri viacerých padnutých hráčoch a zrejme aj nedovolene, no keďže sa nepískalo, tak v rozhodujúcej chvíli predviedol famózny zákrok Popović. To bolo pre prvý polčas všetko. Neboli sme horší ako majster a účastník ligovej fázy Ligy majstrov, a preto sme verili v pozitívny výsledok.

Druhá polovica stretnutia začala bez zmeny na jednej, či druhej strane. Vstup nám vyšiel najlepšie ako mohol – vedúcim gólom! V 48. minúte Bernát zahral priamy kop na výborne nabiehajúceho Brunettiho, ktorého strelu poslal Kašia nechtiac za chrbát vlastného brankára – 1:0. Dlho sme sa, žiaľ, neradovali. V 56. minúte Barseghjan z priameho kopu prekonal nášho gólmana, keď loptu poslal do ľavej žrde, odkiaľ sa odrazila do našej bránky – 1:1. V 68. minúte sa Vitális parádne preštrikoval až do šestnástky, kde vo výborne pripravenej pozícii tesne prestrelil. V 79. minúte sa Barseghjan ocitol tesne pred pokutovým územím, odkiaľ aj vypálil. Popović sa však nachytať nedal, a preto úspešne vyboxoval tento pokus. O štyri minúty sa hráči Slovana dostali do vedenia, ale len na chvíľu. Barseghjanovovu gólovú strelu totiž rukou tečoval Metsoko a to odhalil VAR. V 88. minúte sa hostia predsa len dostali do vedenia. Ruku Csingera v 86. minúte posúdil rozhodca vďaka VARu ako neoprávnenú. Z bieleho bodu Barseghjan umiestnil loptu k ľavej žrdi, čo Popović vystihol, no bol prikrátky – 1:2. V tretej nadstavenej minúte bol blízko vyrovnania Bősze. Vystrúhal parádnu obaľovačku ktorú len tak-tak vytesnil Takáč. Ešte bližšie k bodu sme boli o šesť minút. Rozhodca Dohál tentokrát nariadil penaltu v náš prospech po Blackmanovom údere do tváre Ramadana, avšak Trusa zo značky pokutového kopu prestrelil.

Aj po druhej prehre v sezóne zostávame na 3. mieste. Prakticky druhá letná prestávka je definitívne minulosťou a my budeme pokračovať v zrýchlenom tempe. Najbližšie sa vidíme už v utorok 17. septembra o 18:00, kedy v dohrávke nastúpime na zápas s Trenčínom pod hradom Matúša Čáka.

Xisco Muñoz, DAC: „Už pred zápasom sme hovorili, že v takýchto typoch stretnutí rozhodujú detaily, čo sa aj potvrdilo. Z pohľadu výkonu som spokojný, pretože hráči išli do poslednej chvíle na maximum. Nakoniec však rozhodli malé detaily a nám nezostáva nič iné, len pracovať ďalej. Sezóna je dlhá a verím, že sa naša práca prejaví. Výsledok je zlý, sme sklamaní, no musíme pracovať ďalej a pozerať sa na najbližší zápas.“

Boris Kitka, Slovan: „Myslím si, že sme solídny výkon podávali počas celého zápasu. Kontrolovali sme hru a zameriavali sme sa na to, aby sme Dunajskú Stredu nepustili do hry. To sa nám aj podarilo. Okrem toho sme dobre strážili aj strednú zónu. Sme radi za víťazstvo, že sme zvrátili nepriaznivý stav a za to musím hráčov pochváliť. V Dunajskej Strede sa ťažko vyhráva každému tímu a o to viac si vážime tri body. Hráčom ďakujem za prístup a výkon. Dnes sme boli o gól lepší a šťastnejší.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 1:2 (0:0)
Niké liga, 7. kolo, 14.9.2024, 20.30 h
Góly: 48. Kašia (vl.) 1:0, 56. Barseghjan 1:1, 89. Barseghjan (11m) 1:2, 90+10 Trusa (penalta mimo)
Rozhodovali: Dohál - Poláček, Jekkel, 6080 divákov
ŽK: 42. Popović, 84. Bősze, 88. Kačaraba, 90+7 Brunetti - 37. Weiss ml., 69. Kašia, 88. Wimmer, 90+9 Blackman
DAC: Popović - Andzouana (77. Bősze), Csinger, Kacharaba, Brunetti, Mendez – Vitális, Bajo, Bernát (58. Herc) – Bassey (58. Redzic), Trusa (K)
Slovan: Takáč - Blackman, Kašia, Bajrič, Wimmer - Szöke (64. Kucka), Ignatenko - Barseghjan (90+1 Marcelli), Tolič (90+1 Sharani), Weiss (K) (64. Mak) - Strelec (73. Metsoko)

Držanie lopty: 36% - 64%
Strely: na bránu 3:7, mimo 7:3
Priame kopy: 10:26