Reportáž: DAC - Michalovce 1:0 (1:0)

Publikované: 25. október 2021 - 0:25
Tri body tretíkrát za sebou! Tak znie aktuálna pozitívna bilancia DAC-u, s ktorou sa opäť priblížili k najvyšším priečkam.

Takmer počas celého zápasu sme dominovali, takmer celý čas sme ho mali pod kontrolou, a tak je náš víťazný zápis určite zaslúžený. Ďakujeme 4000 skvelým fanúšikom, že si opäť našli cestu na náš štadión.

Oproti poslednému ligovému stretnutiu, ktoré sme v Žiline vyhrali 2:0, nastala v našej základnej jedenástke len jedna zmena. Už oddýchnutý Davis po reprezentačných povinnostiach sa do nej vrátil a na lavičku sa posadil Ciganiks. Stretnutie sa od úvodného hvizdu nieslo vo výbornej atmosfére. Aj úvod bol lepší z našej strany. Prvý náznak šance sme mali v 3. minúte, kedy však bola Dimunova strela zablokovaná. Priamy kop zo vzdialenosti, ktorá bola ako šitá na mieru Davisovi, sme zase zahrali v šestnástej minúte. Lopta skončila tesne vedľa ľavej žrde. V 26. minúte Schäfer svojou aktivitou získal loptu, pri rýchlom útoku ju posunul Krstovićovi, ale ten v dobrej pozícii nebol presný. Aj o štyri minúty sme pokračovali v dobýjaní obranných hradieb súpera, no gól nám nebol dopriaty. Schäfer si loptu potiahol do šestnástky, v nej si našiel aj streleckú príležitosť, no tesnulinko minul. O tri minúty Lamkel Zé šikovne potiahol loptu po ľavom krídle, odkiaľ ukázal svoj skvelý prehľad. V pokutovom území našiel Krstovića, no náš útočník v rozhodujúcej fáze zaluftoval. V 38. minúte sme predviedli krásnu akciu v tiki-taka štýle, keď Lamkel Zé nahral loptu Andzouanovi, ten si ju v šestnástke prekrásne narazil s Hahnom a nebolo o čom pri zakončení popod Kozhukharove nohy - 1:0. Zaslúženým gólom sme zavŕšili náš tlak, po zvyšok polčasu sme súpera k ďalšej akcii nepustili, a tak sme do kabín zišli spokojní za ideálneho stavu. Pre druhý polčas nám zostávalo len pokračovať v nastolenom trende.

Druhé dejstvo sa začalo bez zmien, no zároveň sme pokračovali v tom, v čom sme skončili prvú polovicu. Už v 47. minúte si Lamkel Zé vybojoval v šestnástke loptu krkolomným spôsobom, následne však pri gólovej pozícii nebol presný. V 54. minúte sme boli opäť my autormi nebezpečnej príležitosti, po kolmici Blackmana sa v tutovke ocitol Lamkel Zé, no jeho nedôrazný pokus gólom nemohol skončiť. V šesťdesiatej minúte poslal Mendez v šestnástke k zemi Hahna a rozhodca ani chvíľu neváhal s penaltou. Potvrdili sme však nepísané pravidlo, že faulovaný hráč nemá zahrávať jedenástku? Penaltu totiž nezahral zle, no lopta len opečiatkovala brvno! Z kontry sme mohli tvrdo pykať. Jedlička však Begalovo nebezpečné zakončenie šikovne skrotil. Blízko poisťovacieho gólu sme boli aj v 66. minúte, kedy Blackman nabil loptu Schäferovi, maďarský reprezentant vystrelil z prvej, no tesne prestrelil. O dve minúty sme znovu hrozili my, Lamkel Zé ukázal svoju „špecialitu“, vystrelil z cípu pokutového územia a odtiaľ poriadne natiahol gólmana hostí. Slušnú strelu po odrazenej lopte ukázal aj Schäfer, opäť sa ale činil Kozhukhar, ktorý nechal stretnutie naďalej otvorené. Viedli sme stále len o gól, no napriek tomu sme súperovi nedovolili ani náznak nátlaku na naše zadné rady. Celý čas sme tak ušli v ústrety trom bodom. Aj v 86. minúte sme predviedli peknú tiki-taka akciu. Na jej konci našiel Lamkel Zé v šestnástke Dimuna, ktorý ale v rozhodujúcej chvíli netrafil loptu. V nadstavenom čase si Lamkel Zé svojim pohybom pripravil streleckú pozíciu, šikovne aj vypálil k pravej žrdi, no brankár hostí opäť podržal svoj tím. Pre toto stretnutie to bolo všetko, a tak sme mohli začať s oslavami zaslúženého víťazstva.

Aj po šiestom víťazstve v ročníku zostávame na 4. mieste, no nepríjemne dýchame na krk tretiemu Ružomberku. Ďakujeme našim skvelým fanúšikom, že sa aj dnes postarali o skvelú atmosféru. Tretie víťazstvo za sebou máme vo vrecku, a tak v značne povznesenej nálade sa chystáme a tešíme na ďalší zápas, ktorý odohráme budúcu sobotu 30. októbra o 18:00, kedy vycestujeme do Popradu na stretnutie s domácim Liptovským Mikulášom.

Hodnotenie trénerov
Antal Németh, DAC: „Počítali sme s náročným zápasom a s tým, že nebude jednoduché vyhrať. Nehovorím to však preto, že by som chcel by zdvorilý k hosťom a že sme úvodný zápas s Michalovcami prehrali 1:4. Videli sme ich posledné stretnutia. Dobre však zafungovala naša taktika. Súper mal po kontrách nejaké šance, s ktorými sme počítali, no nepredpokladali sme, že budú také veľké. Náš plán v zápase ale všeobecne fungoval.“
Miroslav Nemec, Michalovce: „V prvom polčase sme boli lepší v držaní lopty, boli sme istejší na lopte, mali sme náš herný plán, no aj napriek tomu sme inkasovali. V druhom polčase sme si verili a chceli sme skórovať, no bohužiaľ nám tento plán nevyšiel. Je pravda, že súper zároveň nedal penaltu, no odohrali sme slušný zápas. Ideme od zápasu k zápasu, chceme hrať dobrý futbal a myslím si, že sa nám s ním bude dariť v budúcnosti.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE 1:0 (1:0)