Reportáž: DAC - Senica 1:0 (0:0)

Publikované: 20. november 2021 - 23:35
Na lavičku DAC-u zasadol nový tréner Joao Janeiro, ktorému sa podaril úspešný trojbodový vstup.

Počas celého stretnutia sme boli lepším a nebezpečnejším celkom. Víťazstvo v našich nových dresoch je zaslúžené, no treba priznať, že sme mali aj trochu šťastia. Vraciame sa tak na 4. miesto.

Po poslednom ligovom zápase a pri premiére hlavného trénera Joaa Janeira nastalo v našej základnej zostave päť zmien. Pre zranenie vypadli Nicolaescu a Lamkel Zé a na lavičke sa ocitli Ciganiks, Krstović a Andzouana. Namiesto nich dnes dostali príležitosť Sharani, Verlinden, Veselovský, Hahn a Vera. Od úvodu stretnutia sme sa zahryzli do súpera. Prvý náš útok však zastavil Sharaniho ofsajd a po zmätku pred Ravasovou bránkou z tretej minúty skončila lopta tesne vedľa. V šestnástej minúte sa po kvalitne zahranom rohu v podaní Veselovského lopta odrazila k dobre postavenému Hahnovi, pri jeho koncovke chýbala už iba väčšia razancia. Celkovo sme do súperovho pokutového územia posielali kvalitné centre, ktoré hrozili nebezpečnými zakončeniami, no obrana Senice bola pozorná. V 28. minúte poslal Schäfer parádny ďalekonosný pokus, s ktorým si brankár len tak-tak poradil. Po následnom rohovom kope opäť pálil Schäfer, tentokrát však priestor troch žrdí tesne minul. Na druhej strane sme mali po pol hodine hry šťastie. Sukisa posadil Muhamedbegovica „na kolotoč“, po ktorom vypálil a dal by aj gól, keby sa Oršula v ofsajde zbytočne nedotkol lopty. Aj v 35. minúte zahral Veselovský výborný roh, na bližšiu žrď si nabiehal Hahn, ktorý loptu ale tiesnený nedokázal usmerniť. Veselovský sa sám dostal do nebezpečnej pozície v 43. minúte, vypálil tesne pred pokutovým územím, no lopta mu nesadla ideálne. Po prvom polčase sme zišli do kabín za bezgólovej remízy, no boli sme jasne lepší a nebezpečnejší, a tak sme odhodlaní nastúpili do ďalšieho priebehu stretnutia. Boli sme presvedčení, že vyhráme.

Do druhej polovice stretnutia sme sa pustili so striedaním Balića za Veselovského a zároveň so zmenou systému hry. Novic na ihrisku Balić takmer nahral na gól súperovi v 54. minúte, Šumbera však ponúknutú príležitosť nevyužil. O 5 minút dostal Andzouana výborný pas do pokutového územia, no loptu nedokázal skrotiť. Blízko ku gólu sme boli aj v 63. minúte, Davis našiel výborným centrom Hahna, ktorý ale hlavičkoval tesne vedľa. Na druhej strane sme zase mohli inkasovať, po Piroskovom rohu sa lopta odrazila na Vikriho nohu, ten prestrelil všetko a opečiatkoval tak ľavú žrď. O tri minúty hostia predsa len prekonali Jedličku, no na naše šťastie sa druhýkrát v stretnutí jednalo o gól z ofsajdu. V 68. minúte sme už zaúradovali my. Krstović zvládol náročný súboj a vďaka tomu vysunul Moumouho, navrátilca po zranení, do samostatného nájazdu. Moumou mohol nahrať aj Andzouanovi, no zoči-voči brankárovi sa rozhodol pre strelu a spravil dobre. Ravasa totiž prestrelil - 1:0. O tri minúty nás Jurdík vystrašil, keď spoza pokutového územia zakončil tesne vedľa bránky. Poistiť víťazstvo sme si mohli v 74. minúte, po Krstovićovej strele sa lopta odrazila k Andzouanovi, ktorý v tutovke ani nemusel prestreliť brankára, no predsa len Ravasa na bránkovej čiare zastúpil Twardek. V závere stretnutia získala Senica rovno dva rohové kopy, nevyužila ani jeden, a tak sme v poslednej minúte mali ďalšiu šancu na gól. V nej Andzouana trochu zasebčil, keď mohol nahrať lepšie postavenému spoluhráčovi a miesto toho vybojoval len roh.

Joao Janeiro a my s ním sa tešíme z jeho víťazného vstupu na lavičku DAC-u. Pre nás to bola siedma výhra v ročníku, po ktorej sa vraciame späť na 4. miesto. Podporiť nás prišlo 3 175 fanúšikov, čo podľa aktuálnych pravidiel znamená, že sme mali vypredané. Ďakujeme! Po poslednej reprezentačnej prestávke sa tak tešíme na ďalší zápas, ktorý odohráme budúcu sobotu 27. novembra o 15:00 v Trenčíne.

Joao Janeiro, DAC: „Bol to náročný zápas. Nikdy nie je jednoduché, keď príde nový tréner do mesta. Navyše, kvôli reprezentáciám sme počas týždňa mali len 10-12 hráčov. Niektorí reprezentanti sa dokonca vrátili až včera. Hrali sme proti dobre brániacemu a kompaktnému súperovi. Z našej strany by som chcel najviac vyzdvihnúť, že sme v niektorých častiach ukázali takú bojovnosť a oduševnenie, aké chcem vidieť. Som šťastný, že sme vyhrali a získali tri body.“
Pavel Šustr, Senica: „Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas proti kvalitnému súperovi, ktorý menil trénera a takisto sme vedeli, že nás čaká výborné prostredie, štadión aj trávnik. My sme sa snažili v rámci možností a v niektorých fázach sme dokázali hrať futbal. Naše vypracované góly však bohužiaľ boli z ofsajdu, no to si musím ešte pozrieť. Potom sme spravili zásadnú taktickú chybu, ktorú súper potrestal a my sme už nevedeli zareagovať.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FK SENICA 1:0 (0:0)