Reportáž: DAC - Slovan 2:2 (0:1)

Publikované: 11. apríl 2021 - 20:04
Derby so Slovanom so zmierlivým výsledkom. Hostia po prvom dejstve zaslúžene viedli. V ďalšom priebehu nám však nechali dostatok priestoru, ktorý sme zužitkovali na zisk bodu. Túžili sme po víťazstve, ale úspešný recept na súpera sme nenašli v tejto sezóne ani do tretice. Ramirez sa však svojim trinástym a štrnástym zásahom osamostatnil na čele tabuľky kanonierov.

V porovnaní s úspešným pohárovým stretnutím nastali v našej základnej jedenástke štyri zmeny. Na lavičke skončili Moumou, Divković, Friede a Taiwo a namiesto nich dnes dostali trénerovu dôveru Christie-Davies, Ramirez, Blackman a Andzouana. Pred úvodným hvizdom bol náš zranený kapitán Zsolt Kalmár oficiálne odmenený ako najlepší hráč Fortuna ligy za rok 2020. Už v piatej minúte Pauschek ušiel Kružliakovi a Jedlička ho pri vybehnutí zastavil nedovolene, hlavný rozhodca ani na sekundu neváhal s penaltou. Loptu si na biely bod postavil Holman a náš gólman smer jeho strely, žiaľ, neodhadol - 0:1. O päť minút sme mohli vyrovnať, po rohovom kope na vzdialenejšiu žrď poslal Ramirez späť loptu pred bránku na Blackmana a jeho výborne umiestnený pokus Ružinský kvalitným zákrokom vyškriabal. V osemnástej minúte po centri z pravého krídla lopta prepadla na nepostráženého Bajrića, ktorý z prvej pri prudkej strele prestrelil. O dve minúty sa z priameho kopu takmer z rohovej zastávky pokúsil Nono prekvapiť Jedličku, náš gólman však loptu zvládol vytlačiť. V 29. minúte poslal Nono z priameho kopu loptu na zabudnutého Hentyho, no ten z gólovej pozície hlavičkoval loptu len priamo do Jedličkovho náručia. V 37. minúte sme mohli z ničoho nič vyrovnať, Andzouana dostal na hranicu pokutového územia center, ktorý zakončil z prvej, no z dobrej pozície sa medzi tri žrde netrafil. V závere polčasu sa nám črtala ešte jedna veľmi nebezpečná príležitosť, ktorú, žiaľ, ukončil tesný ofsajd Ramireza. Prvé dejstvo sme prehrali, črtali sa však šance na vyrovnanie, čo nám dávalo šancu do ďalšieho priebehu duelu.

Na nepriaznivý stav sme reagovali striedaním a zmenou rozostavenia. Do druhého polčasu tak miesto Christie-Daviesa nastúpil Taiwo. V 50. minúte po zákroku Bajrića spadol Taiwo. Rozhodcovia dlho posudzovali zákrok, dokonca prvýkrát v histórii DAC-u prišla na rad VAR obrazovka, ktorá potvrdila penaltu. Loptu si na biely bod po 3-4 minútach čakania postavil Ramirez, trafil sa šikovne k ľavej žrdi, kde ani odhadnutý smer od Ružinského zabrániť gólu nemohol - 1:1. Po vyrovnaní sme určitý čas ťažili z eufórie, vďaka ktorej sme vysoko napádali, no naša prevaha časom opadla. Po hodine hry boli blízko ku gólu po našej chybe „belasí“, loptu sme pri odkope nešťastne nahrali súperovi, no Pauschek bol, našťastie, v hodine dvanástej zablokovaný. V 77. minúte zahral rohový kop novic na ihrisku, Strelec. Jeho center preskočil brániacich hráčov stojacich na bližšej žrdi, aby Bajrić zakončil do odkrytej bránky - 1:2. Stav stretnutia sa nám aj druhýkrát podarilo vyrovnať, keď v 88. minúte Davis poslal z ľavého krídla parádny center do maximálne zahustenej šestnástky. Ramirez sa však fantasticky oprel do vzduchu a hlavou ešte lepšie umiestnil loptu, Ružinský tak zostal bezmocný - 2:2. Ramirez sa zároveň štrnástym ligovým gólom osamostatnil na čele tabuľky strelcov. Povzbudený zásahom sme sa v závere ešte pustili do súpera, no víťazný gól sa nám už nepodaril vsietiť. V absolútnom závere sme sa nedostali ani k vybojovanému rohu, keďže hlavný rozhodca hneď ukončil stretnutie.

Siedma remíza v ročníku a druhá v rade pre nás znamená, že náskok nad treťou Žilinou sa nám stenčil na 4 body. Ligové derby s odvekým rivalom v rýchlom slede strieda Slovnaft Cup. V rámci štvrťfinále vycestujeme v stredu 14. apríla opäť do Zvolena, kde sa o 13:30 stretneme s domácou Banskou Bystricou. Liga zasa pokračuje o týždeň v sobotu, kedy na našom štadióne privítame Trenčín.

Bernd Storck, DAC: „Pokiaľ už v 5. minúte dostanete gól z penalty a prehrávate 0:1, tak je skutočne ťažké sa dostať do zápasu. Pre nás tento inkasovaný gól bol šokom. Hľadali sme sa približne 20 minút a Slovan nás zároveň dobre napádal. Potom sme si vytvorili dve príležitosti, Andzouana mal šancu dať gól ľavačkou a Blackman zase hlavičkou. Napriek tomu nie som spokojný s prvým polčasom, a aj preto sme po prestávke prešli na iný štýl. Na trávnik som poslal druhého útočníka. Ako mužstvo sme hrali lepšie, čoraz viac sme sa dostávali do zápasu. Penalta a vyrovnanie boli zaslúžené. Potom pri ďalšom góle ste možno počuli, že ako som kričal, aby si každý postrážil svojho hráča. Viem, že Slovan má kvalitných hlavičkárov. Nešli sme však s hráčom, a tak sa Slovan dostal do vedenia. Musím ale dať kompliment môjmu mužstvu, pretože sme sa nevzdali. Na ihrisko prišiel aj tretí útočník. Bojovali sme, nevzdali sme sa, a tak sa nám aj podarilo vyrovnať. Myslím si celkovo, že sme odohrali dobrý zápas.“
Darko Milanič, Slovan: „Myslím si, že sme videli kvalitný duel. Prvý polčas bol veľmi dobrý v našom podaní. Mali sme dobré tempo, pressing. Súpera sme donútili k chybám. Páči sa mi, ako sme vyzerali na ihrisku. Rýchlo sme dali gól, čo je proti takým silným súperom ako DAC veľmi dôležité. Našim cieľom bol pridať poisťovací zásah, no namiesto toho bol náš vstup do druhého polčasu zlý. Už sme nehrali tak dobre ako v prvom dejstve. Dostali som navyše gól z pokutového kopu. Prvýkrát sa stalo, že sme inkasovali na konci zápasu. Preto s bodom ani nemôžeme byť spokojní. Ale okej, DAC je kvalitný tím. S prístupom od môjho tímu som spokojný, ale chceli sme získať viac ako bod.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Slovan kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - ŠK SLOVAN BRATISLAVA 2:2 (0:1)
Fortuna liga, 4. kolo nadstavbovej skupiny o titul, 11.4.2021, 16.00 h
Góly: 7. Holman (11m) 0:1, 53. Taiwo (11m) 1:1, 77. Bajrić 1:2, 88. Ramirez 2:2
Rozhodovali: Očenáš - Bednár, Poláček, 0 divákov
ŽK: 6. Jedlička, 61. Nebyla - 68. Holman
DAC: Jedlička - Sommer, Kružliak (K), Beskorovainyi, Davis - Blackman, Christie-Davies (46. Taiwo), Nebyla (83. Nicolaescu), Andzouana (68. Divkovič) - Balić (78. Schäfer) - Ramirez
Slovan: Ružinský - Medveděv, Bajrič, Božikov (K), Puschek - De Kamps, Nono - Čavrić (72. Daniel), Holman (72. Strelec), Moha - Henty (84. Abena)

Držanie lopty: 43% - 57%
Strely: na bránu 3:8, mimo 1:2