Reportáž: DAC - Žilina 2:0 (2:0)

Publikované: 17. apríl 2022 - 9:07
Veľká noc priniesla trojsté víťazstvo DAC-u v najvyššej súťaži po gólových premiérach Szánthóa a Ciganiksa. Žilina mala prevahu na lopte, avšak podstatne nebezpečnejší bol DAC, ktorý si úplne zaslúžene pripisuje tri body. Fanúšikovia DAC-u sa navyše postarali o senzačnú atmosféru, a DAC si tak môže len naďalej priať príjemné pokračovanie veľkonočných sviatkov.

Oproti poslednému ligovému stretnutiu, ktoré sme odohrali na pôde Slovana, nastala v našej základnej jedenástke len jedna zmena. Muhamedbegovica nahradil Brunetti. Naši fantastickí fanúšikovia nás od úvodného hvizdu mohutne povzbudzovali a my sme sa im odvďačili najlepšie ako sa dalo, expresným gólom. Z ľavého krídla Verlinden naservíroval loptu Szánthóovi, ktorý nikým nekrytý umiestneným pokusom pod brvno nedal šancu Belkovi - 1:0. Gól však nabudil aj súpera. Najprv Kružliak zablokoval v poslednej chvíli nebezpečnú strelu a v šiestej minúte nastrelil ľavú žrď Myslovič. Potom sme však opäť udreli my. Ciganiks vypálil z vyše dvadsiatich metrov a keďže jeho pokus bol mierne tečovaný Myslovičom, tak krásne zapadol za chrbát žilinského gólmana – 2:0. Aj po druhom našom góle mali šancu hostia, konkrétne v 21. minúte sme si v šestnástke nepostrážili Ďuriša, no na naše šťastie z toho bola z nebezpečnej pozície nepresná hlavička. My sme opäť pohrozili po pol hodine, kedy Ciganiks z ľavého krídla našiel v šestnástke Krstovićovu hlavu, lopta skončila tesne nad. V 41. minúte sme mali tisícpercentnú šancu na tretí gól. Najprv Dimun strelou z hranice pokutového územia nastrelil pravú žrď, lopta sa odrazila k absolútne voľnému Verlindenovi, ktorý mal navyše odkrytú bránku, no napriek tomu aj on nastrelil len žrď! To bolo pre úvodný polčas všetko. Do kabín sme schádzali za radostného dvojgólového vedenia.

Druhá polovica stretnutia začala bez zmien a s enormnou snahou Žiliny o kontaktný gól. Na čas sme sa stiahli, no k nebezpečnému zakončeniu sme súpera nepustili. V 54. minúte mohol Szánthó rozohrať zaujímavý útok, no rozhodol sa pre komplikovanejšie riešenie, ktoré prinieslo odmávaný ofsajd. Prvú streleckú príležitosť v druhom polčase sme videli v 59. minúte. Dimun dostal prihrávku tesne pred pokutové územie, z prvej sa netrafil zle, no lopta sa predsa len medzi tri žrde nezmestila. Na druhej strane vyslal štipľavý pokus Ďuriš z ostrého uhla, ale Veszelinov pozorne lapal. V 67. minúte zblokovaný pokus prešiel ku Krstovićovi, ktorý však v dobrej pozícii nebol presný. O dve minúty prvýkrát v polčase vážnejšie pohrozili aj hostia, po Gonovom rohu a druhom centri do šestnástky z nebezpečnej pozície Nemčík hlavičkoval vedľa. Davis prišiel na ihrisko za mohutného potlesku v 74. minúte a vzápätí šikovne zahral štandardku na Krstovića, ktorému predsa len kúsok chýbal k zakončeniu. V 79. minúte sa dostal k tvrdej strele Gono, náš brankár Veszelinov sa však nenechal nachytať. O šesť minút zahral Davis ďalšiu výbornú štandardku, v pokutovom území našiel Balogha, ktorého hlavičku z tesnej blízko Belko bravúrne zneškodnil. Záver stretnutia sme si už postrážili, a tak sa po zápase mohli rozbehnúť oslavy nášho trojstého víťazstva v najvyššej súťaži.

Jedenásty triumf v ročníku znamená, že o 4. priečku neprídeme a víťazne naladení sa tešíme na ďalší domáci zápas, v ktorom privítame nášho najväčšieho rivala a zároveň už istého majstra. Slovan k nám príde v nedeľu 24. apríla o 19:30 a lepšia pozvánka na tribúny ani nemohla prísť.

Hodnotenie trénera
Joao Janeiro, DAC: „Rovnako ako súper, aj my sme mali určité problémy so zložením zostavy. Mali sme viacero ťažkých zranení. Navyše nám dnes pribudol vykartovaný hráč, teda opäť budeme mať čo robiť so zložením zostavy. Som rád za výkon, ktorý sme predviedli. Mali sme svoju stratégiu, čo chceme od zápasu a využili sme aj šance v prvom polčase. V druhom dejstve sme mali veľa priestoru na ďalšie góly, no chýbala nám posledná prihrávka, lepšie riešenie situácií. Cením si, že sme udržali nulu proti takému mužstvu, akým je Žilina. Hráči dosiahli trojsté víťazstvo DAC-u v najvyššej súťaži a ja si myslím, že si to zaslúžili za tvrdú prácu, ktorú odvádzajú.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Žilina kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MŠK ŽILINA 2:0 (2:0)