Reportáž: Košice - DAC 1904 2:2 (1:1)

Publikované: 29. júl 2024 - 6:30
Body sa delia a rozhodol o tom krutý gól z penalty v závere stretnutia. Dvakrát sme sa v zápase proti Košiciam dostali do vedenia, ale ani to na začiatku ligovej sezóny nestačilo na víťazstvo. Hra sa počas celého stretnutia prelievala zo strany na stranu, remíza z tohto pohľadu zrejme spravodlivá. Ďakujeme zároveň všetkým 65 fanúšikom, že ste nás prišli povzbudiť aj na východ republiky.

Oproti pohárovému duelu v azerbajdžanskom Baku spravil náš tréner šesť zmien v základnej zostave. Príležitosť v úvodnej jedenástke tak dostali aj Yapi, Bernát, Bajo, Herc, Almási a Dolček. Po opatrnejšom úvode sa k prvej šanci dostali Košičania. Gallovič v šiestej minúte napriahol asi z dvadsiatich metrov a Popović strelu mierenú k pravej žrdi odvrátil na roh. O tri minúty hlavičkoval Krivák, ale jeho pokus sa medzi tri žrde nezmestil. V jedenástej minúte sme však udreli my! Dimun poslal parádny center do šestnástky na suverénne najvyššie skáčuceho Almásiho, ktorý loptu výborne umiestnil – 0:1. Už o štyri minúty mohlo byť po našom vedení. Faško zo štandardky našiel Medveda a košický útočník z nebezpečnej pozície prestrelil. V 24. minúte domáci predsa len udreli. Gallovič nám ušiel po pravom krídle a keďže sme si v šestnástke nepostrážili Medveda, ten chladnokrvne umiestnil loptu k pravej žrdi – 1:1. V 33. minúte sme mohli opäť viesť. Mendez sa na vzdialenejšej žrdi ocitol vo výbornej streleckej pozícii, ale jeho zakončenie domáci Šípoš odhadol. Na druhej strane zase pálil tesne nad Faško. V závere prvej polovici stretnutia sa ešte Medved mohol dostať do samostatného nájazdu, ale všetko ukončil včasným výbehom Popović. To už bolo pre úvodné dejstvo všetko. Boli sme o niečo lepší, ale sumár bol remízový.

Do druhého polčasu sme sa pustili so striedaním. V šatni zostal Dolček a namiesto neho nastúpil Trusa. V úvode druhej polovice stretnutia sme videli viac štandardiek, ale bez nebezpečného zakončenia. V 51. minúte sa nám črtala penalta po faule na Yapiho, ale predchádzal mu tesný ofsajd. O šesť minút však po pritlačení na súperove obranné rady Trusom a Hercom už nič nezabránilo gólu. Herc potiahol loptu k šestnástke, umiestnil ju k pravej žrdi, kde sa Šípoš nestihol premiestniť – 1:2. Odpovedať na gól sa v 65. minúte snažil Zsigmund, ale z hranice pokutového územia minul našu bránku asi o meter. V 71. minúte nás Andzouana vystrašil obranným zákrokom, pri ktorom musel zakročiť až Popović odvrátením na roh. O päť minút sme boli neistí v obrane, čo viedlo k tvrdému zakončeniu Faška do obetavého Brunettiho. Ani to nestačilo na zisk troch bodov. V nadstavenom čase Medved po rohovom kope a kontakte s Dimunom padol a po dlhočiznom rozhodovaní pomocou VAR-u ukázal Marhefka na biely bod. Penaltu zahral sám faulovaný, ktorý poslal nekompromisnú strelu do ľavého vinkla. Popović odhadol smer, ale chytiť ju nedokázal – 2:2. Po krutom góle v závere stretnutia sa predlžovalo dvanásť minút, ale recept na víťazný gól sme nenašli.

Po Konferenčnej lige sme ani do Niké ligy nevstúpili víťazstvom. Sezóna je však na začiatku, a tak sa už vo štvrtok 1. augusta o 20:30 pokúsime na domácom štadióne proti Zire o malý zázrak. Liga zase bude pokračovať o týždeň v nedeľu, kedy v Žitnoostrovskom derby privítame Komárno.

Xisco Muñoz, DAC: „Nebol to náš najlepší zápas. Vyzerali sme ako škôlkari. Naša hra pôsobila ako keby sme boli v strede niečoho, čo budujeme. Nespoznávam toto mužstvo. Nie je to to, čo sme videli v závere minulej sezóny, kedy sme hrali skúsene a vedeli sme držať čisté kontá. Teraz nedokážeme kontrolovať zápas a správne riešiť situácie, ktoré sa vyskytnú na ihrisku. Musíme sa k tomu vrátiť. Pred nami je veľa roboty, aby sme reprezentovali klub ako sa patrí.“
Gergely Geri, Košice: „Videli sme dobrý zápas. Na súpera sme sa snažili čo najlepšie pripraviť a myslím si, že sa nám to aj podarilo. Chvíľkami však na mňa hráči pôsobili nervózne. V určitých momentom sme dokázali kontrolovať zápas a v ďalších sme naše situácie riešili zbrklo. Spravili sme dve chyby, ktoré Dunajská Streda využila. Mužstvo však ukázalo charakter, do poslednej chvíle išlo za vyrovnaním a to sa mi páči. Celkovo je bod dobrý, hrali sme totiž proti vicemajstrovi. Chceli sme však tri a tie teraz musíme získať v iných zápasoch. Páčil sa mi prístup hráčov. Ani jedno striedanie nebolo kvôli výkonu, ale z taktických dôvodov.“

FC KOŠICE - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 2:2 (1:1)